e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Karol Leszczyński podwójnym Mistrzem Polski

Mamy złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim- Karol Leszczyński podwójnym Mistrzem Polski zarówno w typie Uniwersytety jaki w klasyfikacji ogólnej.
W dniach 9-10.IV.2016 w Warszawie  odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Najlepszy wynik „wywiosłował” Karol Leszczyński. Zajął I miejsce wśród  mężczyzn w kategorii open. W  klasyfikacji uniwersyteckiej srebrny medal  wywalczył Patryk Przekopski. W kategorii uniwersytetów nasza  reprezentacja zajęła IV miejsce a w klasyfikacji wszystkich uczelni wyższych XV miejsce. Oprócz medalistów UMK było reprezentowane przez Bartosza  Leszczyńskiego, Mateusza Marca, Michała Słomę, Karola  Kruszyńskiego i Mateusza  Tomanka. Wszystkim  startującym należą się ogromne gratulacje za  zaangażowanie i uzyskany wynik. Warto  dodać, że  na  naszej uczelni  nie  funkcjonuje  sekcja  ergometru  wioślarskiego. Zmieni się to jednak od października 2016. Opiekunem zespołu była mgr Hanna Szewczyk. Część zawodników trenuje w klubie wioślarskim AZS UMK Toruń pod wodzą trenera Mariusza Szumańskiego