e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

Podsumowanie sezonu 2012 oprac. mgr Marek Kropidłowski

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE SEKCJI WIOŚLARSKIEJ AZS UMK ENERGA TORUŃ W ROK 2012

W roku 2012 sekcja osiągnęła następujące sukcesy sportowe:
• 2 zawodników startowało w Igrzyskach Olimpijskich „Londyn 2012” – Pawłowski Łukasz 4-      13  miejsce, Słoma Michał 1x MA 17 miejsce
• 5 zawodników startowało w Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu/Rosja zdobywając   tytuł Akademickiego Mistrza Świata ( konkurencja 8+ MA Juręczyk Dariusz, Fuchs Robert,   Ziętarski Mirosław )oraz brązowy medal ( konkurencja 4- MA Majewski Piotr )
• 4 zawodników reprezentowało Polskę podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata które odbyły   się w Troki/Litwa ( 8+ MB 5 miejsce Fuchs Robert, Juręczyk Dariusz, Ziętarski Mirosław,   Lisewski Michał )
• 3 naszych zawodników wystartowało w Mistrzostwach Europy Juniorów które odbyły się w   Vareze/Włochy. i osiągnęło w swoich konkurencjach następujące wyniki - konkurencja 4- KJ   srebrny medal Robaszkiewicz Agnieszka, Zillmann Katarzyna, konkurencja 2- MJ 5 miejsce   Zaporowski Michał
• 3 zawodników reprezentowało Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorów które odbyły się na   torze regatowym Płowdiw/Bułgaria – konkurencja 4- KJ 8 miejsce Robaszkiewicz Agnieszka,   Zillmann Katarzyna, konkurencja 2- MJ 9 miejsce Zaporowski Michał
• 4 zawodników reprezentowało Polskę podczas Pucharu Bałtyku które odbyły się w   Kruszwicy/Polska - KJ 1/2 miejsce Robaszkiewicz Agnieszka, Zillmann Katarzyna, konkurencja   2- MJ 1/2 miejsce Zaporowski Michał
• Podczas Mistrzostw Polski Seniorów które odbyły się w Poznaniu osady naszej sekcji zdobyły   następujące miejsca:
  - konkurencja 8+ MA złoty medal Juręczyk Dariusz, Fuchs Robert, Kuczkowski Szymon,     Ziętarski Mirosław, Słoma Michał, Majewski Piotr, Lewandowski Bartosz, Krymski Radosław,     Pawłowski Łukasz, Kusz Patryk
  - konkurencja 4+ MA  złoty medal MA Juręczyk Dariusz, Fuchs Robert, Kuczkowski Szymon,     Ziętarski Mirosław, Kusz Patryk
  - konkurencja 2- ML Krymski Radosław, Makowski Łukasz 
• Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie wioślarskim które odbyły się w Płocku osady   naszej sekcji zdobyły następujące miejsca:
  - konkurencja 8 + MA złoty medal Juręczyk Dariusz, Fuchs Robert, Słoma Michał, Ziętarski     Mirosław, Krymski Radosław, Pawłowski Łukasz, Makowski Łukasz, Majewski Piotr, Kusz     Patryk,
  - konkurencja 4+  złoty medal MA Juręczyk Łukasz, Ziętarski Mirosław, Słoma Michał,     Pawłowski Łukasz, Kusz Patryk,
  - konkurencja 1x złoty medal Słoma Michał,
  - konkurencja 4- MA brązowy medal Fuchs Robert, Majewski Piotr, Makowski Łukasz, Krymski     Radosław
• Podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski  które odbyły się w Warszawie osady naszej   sekcji zdobyły następujące miejsca:
  -  konkurencja 1x MA złoty medal Ziętarski  Mirosław
  - konkurencja 4- MJ złoty medal Zaporowski Michał, Jankowski Jakub, Skowroński Karol oraz     zawodnik TKST Budowlani Toruń Krawitowski Damian
  - konkurencja 4- MJ srebrny medal Przybyłowski Bartosz, Meller Dominik, Stryjek Artur,     Biernacki Oskar
  - konkurencja 2+ MJ srebrny medal Stachowski Patryk, Grzankowski Jarosław, Kusz Patryk
  - konkurencja 2- ML brązowy medal Krymski Radosław, Makowski Łukasz
  - konkurencja 2- KJ brązowy medal Robaszkiewicz Agnieszka, Zillmann Katarzyna
• Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski  które odbyły się w Poznaniu osady naszej sekcji   zdobyły następujące miejsca:
  - konkurencja 8+ MB złoty medal Juręczyk Dariusz, Fuchs Robert, Wesołowski Błażej,     Ziętarski Mirosław, Krymski Radosław, Lewandowski Bartosz, Makowski Łukasz, Kuczkowski     Szymon, Kusz Patryk
  - konkurencja 4- MB złoty medal Juręczyk Dariusz, Fuchs Robert, Ziętarski Mirosław,     Kuczkowski Szymon
  - konkurencja 4+ MB złoty medal Lewandowski Bartosz, Wesołowski Błażej, Retecki Grzegorz,     Ochmański Patryk, Kusz Patryk
  - konkurencja 4- MBL brązowy medal Krymski Radosław, Makowski Łukasz, Podlaszewski     Radosław, Lewandowski Mariusz
  - konkurencja 2- KB brązowy medal Płotecka Agnieszka oraz zawodniczka KW Wisła Grudziądz     Giecewicz Magdalena
• Podczas Mistrzostw Polski Juniorów które odbyły się w Kruszwicy nasi zawodnicy zdobyli:
 - konkurencja 8+ MJ złoty medal Przybyłowski Bartosz, Meller Dominik, Stryjek Artur,    Biernacki Oskar, Zaporowski Michał,  Stachowski Patryk, Gruszczyński Michał, Kusz Patryk,    oraz zawodnik TKST Budowlani Toruń Krawitowski Damian
 - konkurencja 2- MJ złoty medal Zaporowski Michał oraz zawodnik TKST Budowlani Toruń    Krawitowski Damian ( osada SMS Toruń )
 - konkurencja 2- KJ  brązowy medal Robaszkiewicz Agnieszka, Zillmann Katarzyna
• Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbyła się w Kruszwicy zawodnicy sekcji   zdobyli:
 - konkurencja 2- KJM złoty medal Iwańska Weronika, Ornowska Marta
 - konkurencja 8+ MJM brązowy medal Kranc Krzysztof, Urbański Kamil, Ornowski Michał,    Wąsicki Kamil, Dąbek Damian, Rzuchowski Szymon, Kruszewski Dawid, Filarski Oskar, Stanny    Daniel
 - konkurencja 4+ MJM brązowy medal Kranc Krzysztof, Wąsicki Kamil, Ornowski Michał,    Rzuchowski Szymon, Stanny Daniel
 - konkurencja 4x+ MJM brązowy medal Dąbek Damian, Urbański Kamil, Kruszewski Dawid,    Filarski Oskar, Olkiewicz Dawid
• Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Makroregionu Pomorskiego  nasi zawodnicy   zdobyli klubowo 3 miejsce 13 punktów oraz indywidualnie osady osiągnęły następujące   wyniki:
  - konkurencja 4x+ DZ złoty medal Lisewska Malwina, Ostrowska Klaudia ,Piwońska Honorata,     Kocińska Oliwia, Kwiatkowski Bartosz
  - konkurencja 8+ CH złoty medal Żóchowski Dawid, Badziński Mateusz, Robaszkiewicz Jakub,     Krause Karol, Karczewski Eryk, Wiśniewski Patryk, Podlaszewski Paweł, Woźniak Dominik,     Skurzyński Kamil
  - konkurencja 4x- DZ złoty medal Lisewska Malwina, Ostrowska Klaudia ,Piwońska Honorata,     Kocińska Oliwia
  - konkurencja 8+ CH złoty medal Żóchowski Dawid, Robaszkiewicz Jakub, Krause Karol,     Badziński Mateusz, Skurzyński Kamil
• W punktacji wszystkich klubów zrzeszonych w PZTW sekcja za osiągnięcia sportowe zdobyła
• Akademickie Mistrzostwo Polski klubowo sekcja zajęła 1 miejsce w punktacji klubów Polski   zrzeszonych w AZS , wyniki zawodników przedstawiają się następująco:
 - konkurencja 8+ MA złoty medal Ochmański Patryk, Retecki Grzegorz, Wesołowski Błażej,    Lewandowski Bartosz, Krymski Radosław, Makowski Łukasz, Wiśniewski Szymon, Kosek Dawid,    Kusz Patryk
 - konkurencja 8+ MJ złoty medal Stachowski Patryk, Grzankowski Jarosław, Biernacki Oskar,    Stryjek Artur, Meller Robert, Przybyłowski Bartosz, Skowroński Karol , Jankowski Jakub,    Kusz Patryk
 - konkurencja 4- MJ złoty medal Gruszczyński Michał, Skowroński Karol, Jankowski Jakub,    Pawłowski Krystian
 - 2- MJ złoty medal Przybyłowski Bartosz, Meller Dominik
 - konkurencja 2x KJ srebrny medal Ornowska Marta, Iwańska Weronika
 - konkurencja 4x- MJ srebrny medal Zieliński Mateusz,Sochacki Jakub, Plecing Dawid,    Pawłowski Krystian
 - konkurencja 4- ML srebrny medal Krymski Radosław, Makowski Łukasz, Lewandowski Mariusz,    Podlaszewski Radosław
 - konkurencja 4- MA srebrny medal Ochmański Patryk, Retecki Grzegorz, Wesołowski Błażej,    Lewandowski Bartosz
 - konkurencja 2- MJ srebrny medal Stachowski Patryk, Grzankowski Jarosław
 - konkurencja 1x KJ srebrny medal Brożek Katarzyna
 - konkurencja 2- MJ brązowy medal Biernacki Oskar, Stryjek Artur
 - konkurencja 8+ MJ brązowy medal Dąbek Damian, Urbański Kamil, Ornowski Michał, Wąsicki    Kamil, Kranc Krzysztof, Rzuchowski Szymon, Kruszewski Dawid, Filarski Oskar, Stanny    Damian
 - konkurencja 4- MJ brązowy medal Ornowski Michał, Wąsicki Kamil, Kranc Krzysztof,    Rzuchowski Szymon
Nabory do sekcji realizowane są na terenie całego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zawodnicy po odbyci sprawdzianów takich jak przejazd na ergometrze wioślarskim 100 m, 500 m, bieg na dystansie 1000 m, odbyciu MTSF, osiągnięciu wyniku na poziomie 420 pkt. i przejściu badań lekarskich wykonanych przez lekarza zatrudnionego przez sekcję dających zdolność do uprawiania wioślarstwa zaczynają realizować program sportowy pod okiem trenerów mających wykształcenie trenerskie oraz duże doświadczenie w pracy trenerskiej - w sekcji pracują Szumański Mariusz trener kl. M, Kropidłowski Marek trener kl. I, Królikiewicz Jacek trener kl. I, Lisewski Tomasz trener kl. II, Kiermasz Sławomir trener kl. II, Radkowski Tomasz trener kl. II, Rozalski Artur trener kl. II (był uczestnikiem dwóch Olimpiad Sydney, Ateny), Chmielewski Piotr instruktor wioślarstwa. Koordynatorem sekcji wioślarskiej od 01 lipca 2012 r. Kruszkowski Sławomir (był uczestnikiem trzech Olimpiad Sydney, Ateny, Pekin). 90% zawodników uczęszcza do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu a po skończeniu szkoły zaczynają naukę w Szkołach Wyższych Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska. Zajęcia szkoleniowe odbywają się na przystani wioślarskiej AZS UMK ENERGA Toruń ( obiekt dydaktyczny UMK Toruń ), gdzie sekcja posiada 20 ergometrów wioślarskich, siłownię wyposażoną w urządzenie wielofunkcyjne 12 stanowiskowe gdzie można kształtować siłę max. i siłę wytrzymałościową, basen wioślarski 4 stanowiskowy, teren do biegania oraz boisko do gry w piłkę nożną. W okresie jesienno-zimowym zawodnicy odbywają treningi także na basenach pływackich szkół miasta Toruń, na salach gimnastycznych Studium WF UMK Toruń oraz na obiektach ZS Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 (siłownia ergometrownia 15 ergometrów, sala gimnastyczna do gier o kubaturze 40 x 20 m i ogólnorozwojowa 24 x 12 m). Odnowę biologiczną gwarantuje nam Przychodnia Akademicka działająca przy UMK. Sekcja prowadzi badania wydolnościowe i diagnostyczne w Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej mieszczącej się w Bydgoszczy (Dyrektorem tej przychodni jest Rakowski Andrzej wieloletni lekarz  kadry olimpijskiej kajakarzy). Monitoring pracy treningowej prowadzony jest przez trenerów za pomocą sporttesterów, ergometrów wioślarskich a także urządzenia do badania zakwaszenia organizmu. Każdy trener posiada do swojej dyspozycji laptopa na którym zapisuje wyniki badań i opracowuje analizę osiągniętych wyników.
Po regatach jesiennych w Kadrze Narodowej Polski znaleźli się:
- KNSeniorów Ziętarski Mirosław, Juręczyk Dariusz, Krymski Radosław, Majewski Piotr ( przygotowania do Mistrzostw Świata Seniorów )
- MłodzieżowaKN Fuchs Robert, Kuczkowski Szymon, Kusz Patryk, Makowski Łukasz ( przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Świata
- KNJuniorów Robaszkiewicz Agnieszka, Zillmann Katarzyna, Zaporowski Michał, Stachowski Patryk, Ornowski Michał,  ( przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów )

Opracował: Marek Kropidłowski
Toruń, dnia 01.12.2012 r.
 

Copyright © 2009 - 2017 Akademicki Związek Sportowy