e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

X Maraton Św.Mikołajów

X PÓŁMARATON ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW
W niedzielę 2 grudnia odbył się  jubileuszowy Bieg Mikołajów, na który zjechało się 2.5 tysiąca entuzjastów tej imprezy z całej Polski. Biegacze,a wśród nich reprezentanci naszej Uczelni w osobach studentów, pracowników i absolwentów zrzeszonych w Klubie Maratońskim i KUAZS UMK wystartowali ze Starego Rynku i po przebyciu trasy 21.1 km ukończyli bieg na Stadionie Miejskim. Pierwszy na mecie zameldował się zawodnik ze Śląska Arkadiusz Gardzielewski, pokonując dystans w czasie 1:08:40 godz., tuż za nim dobiegli Kamil Sieracki i Damian Kabat. Reprezentanci UMK zaliczyli udane zawody. Ubiegłoroczna zwyciężczyni w kat. Kobiet Andżelika Dzięgiel z czasem 1:21:21 tym razem była druga  za mistrzynią Polski Dominiką Nowakowską, zabrakło 3 sekund. Szkoda! Mimo to odniosła potrójne zwycięstwo w kat. wiekowej, akademickiej i absolwentów UMK. Paweł Kokocki (1:17:26)i Piotr Kamiński(1:20:09) poprawili wyniki z przed roku i zajęli 9 i 12 miejsca w Mistrzostwach Szkół Wyższych. Mateusz Goleniewski imponująco poprowadził start i po dość spokojnym biegu na dystansie dotarł do mety z wynikiem 1:34:04 a 10 sek. za nim przybiegł Dawid Sztuwe. X Półmaraton Świętych Mikołajów ukończyło 2390 biegaczy, w tym 449 kobiet.