e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Półmaraton Św. Mikołajów 2011

IX PÓŁMARATON ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW (12.12.11)
W niedzielę 4 grudnia ponad 1700 biegaczy z całej Polski wystartowało na trasę biegu świętych Mikołajów. Tradycyjnie wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszej Uczelni-AZS - sekcji lekkoatletycznej i Klubu Maratońskiego UMK. Znakomite wyniki  w Klasyfikacji Generalnej i Szkół Wyższych osiągnęli studenci: Andżelika Dzięgiel - 1 na mecie w kat. kobiet, 8 w Klasyfikacji Szkół  Wyższych  i 27 w klas. generalnej. Pokonała trasę w czasie 1 godz.23:46 min. Paweł Kokocki z rekordem życiowym - 1.17:38 zajął 5 miejsce w Klasyfikacji Szkół Wyższych oraz 7 generalnie. Świetnie pobiegł również student I roku Mateusz Goleniewski, który był 37 na mecie i czasem 1.25:18 zajął 11 miejsce w kl. szkół wyższych. Reprezentanci KM UMK i AZS UMK również osiągnęli świetne wyniki i prawie wszyscy ukończyli bieg w pierwszej 60-ce. Zwycięzcą tegorocznej edycji Półmaratonu został Damian Kabat z WSB Bydgoszcz z wynikiem 1.07:05. Ekipę UMK przygotowywała do startu mgr Zofia Wnuczyńska. W stawce Mikołajów pobiegło również wilelu wioślarzy zawodników i zawodniczek AZS UMK Toruń.