e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

widomosci z łodzi

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ.POM(13.05.18)

11 maja 2018 r. w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w ergometrze wioślarskim. Na przystani RTW Lotto-Bydgostia zameldowały się reprezentacje 4 uczelni: WSG Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz, CM UMK w Toruniu i najliczniejsza UMK w Toruniu. Reprezentanci Uniwersytetu zdobyli medale w kategoriach:

Waga lekka kobiet:

• Angelika Marszałkowska – brązowy medal.

• Tomasz Górzyński – brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej nasze zespoły były bezkonkurencyjne i zwyciężyły w obu kategoriach, kobiet i mężczyzn.

Skład: Dziekońska Monika, Grzesiak Anna, Jankiewicz Weronika, Jasińska Katarzyna, Król Roksana, Kruszyńska Monika, Lewandowska Agata, Sienkiewicz Marta, Zielepuha Agata, Marszałkowska Angelika, Wiśniewska Alicja; Górzyński Tomasz, Leszczyński Karol, Panek Michał. Trener : Hanna Szewczyk

AMPiK WIOŚLARSTWO(21.05.18)
W dniach  18-20.05.2018  reprezentacja naszej uczelni startowała  w  Akademickich  Mistrzostwach  Polski  w  wioślarstwie. Z Bydgoszczy akademicy wrócili z dwoma medalami indywidualnymi.
Startowały dwie nasze osady w jedynkach: Agata  Zielepucha  i  Patryk  Przekopski. Biegi  eliminacyjne  odbywały  się  w  seriach  na  czas  co  było  sporą  loterią  z  powodu  trudnych, zmiennych  warunków  pogodowych. Agata  Zielepucha  zakwalifikowała  się  do  finału  B, w  którym  zajęła  4  miejsce. Dało  to  Jej  10  miejsce  w  klasyfikacji  ogólnej  i  4  w  Uniwersytetach. Patryk  po  eliminacjach  trafił  do  finału  A, w  którym  po  ciekawym  biegu  zajął  3  miejsce  zdobywając  brązowy  medal. W  Uniwersytetach  był  bezkonkurencyjny  i  zdobył  złoty  medal. Opiekunką  tej  skromnej  reprezentacji  była  mgr Hanna  Szewczyk.

AMP W ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM(18.04.18)
W dniach 14-15.04.2018 r. w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze  wioślarskim. Zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji Uniwersytetu, która liczyła 14 osób, 6 kobiet i 8 mężczyzn.

W kategorii OPEN mężczyzn indywidulanie srebrny medal wywalczył Mirosław Ziętarski a brązowy Robert Fuchs. W pierwszej 20 zawodników na 184 startujących znalazło się aż pięciu studentów UMK. W kategorii uniwersytetów złoty medal zdobył Mirosław Ziętarski, a srebrny Robert Fuchs. Na czwartym miejscu uplasował się Patryk Przekopski.

W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja UMK okazała się być najlepszą w Polsce i zdobyła oba złote medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski oraz w typie uczelni – uniwersytety.

Reprezentacja kobiet nie odniosła spektakularnych wyników indywidualnych jednak każda z zawodniczek poprawiła swoje rekordy życiowe. Najlepszą naszą zawodniczką była Agata Zielepucha zajmując 14 miejsce na 116 startujących. Drużynowo w kategorii OPEN panie zajęły 12 miejsce a wśród uniwersytetów 5. Rok temu były to miejsca odpowiednio:24 i 9.

Męska reprezentacja startowała w składzie: Mirosław Ziętarski, Robert Fuchs, Patryk Przekopski, Karol Leszczyński, Filip Leszczyński, Bartosz Leszczyński, Michał Panek, Tomasz Górzyński (pracownik UCS UMK). Reprezentacja kobiet startowała w składzie: Agata Zielepucha, Roksana Król, Marta Sienkiewicz, Weronika Jankiewicz, Monika Kruszyńska,  Agata Lewandowska. Opiekunką i trenerką sekcji jest mgr Hana Szewczyk.