e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

AKEDEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ-POM(26.03.18)
20 marca 2018 r studenci pływackiej sekcji AZS UMK Toruń uczestniczyli w Akademickich Mistrzostwach
Pomorza i Kujaw w Pływaniu, organizowanych na Pływalni CEKFiS UKW Bydgoszcz przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Do startu stanęło łącznie 15 zawodniczek i zawodników naszego uniwersytetu.  Ostatecznie w rankingu medalowym UMK Toruń zdobył 14 medali i uplasował się na 2.miejscu za UKW Bydgoszcz (17 medali) i przed: UTP Bydgoszcz (13), WSG Bydgoszcz (10), CM UMK Bydgoszcz (5).

Złote medale naszych reprezentantów:

50m dowolny- ZIÓŁKOWSKA  Daria  31.16                                                                                       100m dowolny- ZIÓŁKOWSKA Daria  1:09.04                                                                                    100m grzbietowy –AKIMOWICZ  Zuzanna  1:14.30                                                                          sztafeta  kobiet  4 x 50m zmienny – AKIMOWICZ Zuzanna, PANKOWSKA Katarzyna, OTREMBA Justyna, ZIÓŁKOWSKA Daria   2:19.68

Srebrne medale naszych reprezentantów:

50m grzbietowy –WENDLAND Philipp  28.81                                                                                    sztafeta mężczyzn  4 x 50m dowolny – ŚWIDERSKI Marcin, KOLBA Radosław, KOWALKOWSKI  Filip, OLSZEWSKI Karol 1:58.26                                                                         sztafeta mężczyzn  4 x 50m zmienny - WENDLAND Philipp, NIEMCZYK Krzysztof, KAŻMIERCZAK Miłosz, MOSTOWSKI Krzysztof   1:58.29

100m zmienny –WENDLAND  Philipp  1:03.85

Wszyscy reprezentanci zaliczyli bardzo dobre starty, godnie reprezentując Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Najbardziej emocjonujące jak zawsze okazały się wyścigi sztafet. Bezkonkurencyjna okazała się nasza żeńska sztafeta na dystansie 4x50 m stylem zmiennym, wygrywając z dużą przewagą ponad 13 sekund przed UKW Bydgoszcz i UTP Bydgoszcz J

Panowie wręcz „wyrwali” srebrny medal  ekipie UTP Bydgoszcz, na dystansie 4x50 m stylem dowolnym, dopływając na metę z przewagą  48 setnych sekundy !!!!! Jeszcze większe emocje czekały nas kibiców podczas sztafet męskich na dystansie 4x50 m stylem zmiennym, kiedy to zespół UMK dopłynął na drugim miejscy na 10 setnych sekundy przed UTP Bydgoszcz.
Obie ekipy do startu przgotowywała mgr Izabela Pawłowska. Gratulujemy.

AKEDEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ-POM(27.04.16)
W dniu 20.04.odbyły się AMPiK w pływaniu , których organizatorem była nasza uczelnia.Zawody odbyły się na basenie UCS przy ul.Św.Józefa. Tym razem nasi studenci wypadli bardzo dobrze, zwyciężając w klasyfikacji drużynowej kobiet, a mężczyźni zajęli drugie miejsce. Pływacy nasi zdobyli wiele
medali w tym sporo złotych. Wśród kobiet należy wyróżnić Wiśniewską Annę, Olszową Aleksandrę. Pankowską Katarzynę i Ziomkowską Agatę, ale wszystkie pływaczki wypadły bardzo dobrze. Wśród mężczyzn do jednych z najlepszych należeli Wojciechowski Filip, Swinarski Rafał i Prochowski Michał, ale pozostali również popłynęli bardzo dobrze zajmując najlepsze miejsce drużynowo od wielu lat.
Obu drużynom należą się wielkie gratulacje. Trenerami są mgr Marek Szczecki i mgr Izabela Pawłowska.

AKEDEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(27.04.16)
W dniach 8-10.04.2016r. w Poznaniu odbyły się AMP w pływaniu, w których uczestniczyła
reprezentacja UMK kobiet i mężczyzn. Zawody stały na b.wysokim poziomie- startowało między innymi kilkoro reprezentantów kraju. Nasi studenci wypadli na ich tle na miarę swoich możliwości-nikt nie awansował do finału A ani B, ale kilkoro zajęło punktowane miejsca. Ostatecznie kobiety zajęły 36 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a wśród uniwersytetów były na 10 miejscu, mężczyżni analogicznie zajęli 45 miejsce w klasyfikacji ogólnej a wśród uniwersytetów byli 11.
Ogólnie można uznać start naszych studentów za dość udany, choć po odejściu dwóch czołowych pływaczek kobiety wypadły nieco gorzej niż rok temu.
Opiekunami naszych zawodników jest mgr Izabela Pawłowska a zawodniczek mgr Marek Szczecki

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(27.04.15)
W dniu 20.04.2015r w Bydgoszczy odbyły się AMPiK w pływaniu kobiet i mężczyzn. Wzięła w nich udział 14 osobowa (9 K i 5 M) reprezentacja nasze uczelni. Zawody rozegrywano na dyst. 100 i 50m wszystkimi stylami, oraz sztafety
4x50m st.dow i zmiennym. Bardzo dobrze wypadła reprezentacja kobiet UMK zajmując drużynowo I miejsce
i wygrywając indywidualnie wiele konkurencji. Medale zdobyły:
 - Majda Anna- I miejsce 50m st.grzb  i I miejsce 100m st.zmiennym
 - Olszowa Aleksandra-  I   "     50m st.dow   i I   "     50m st.motylkowym
 - Pankowska Katarzyna- I   "     50m st.klas  i II  "     100m st.klas
 - Simińska Zuzanna-    II  "     100m st.dow  i III "     50m st.mot.
 - Wiśniewska Anna- I   "     100m st.klas i III "     50m st.klas
Pozostałe zawodniczki również startowały bardzo dobrze zajmując punktowane miejsca i przyczyniając się w ten sposób do zwycięstwa drużynowego. Sztafeta 4x50m st.zmiennym zajęła I mi