e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

 


PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W FUTSALU KOBIET(21.01.19)
W dniach 18-20.01.2019 studentki AZS UMK Toruń wzięły udział w Akademickich Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Poznaniu. Był to już trzeci występ drużyny akademickiej w tej imprezie.

Nasz ekipa trafiła do bardzo silnej grupy eliminacyjnej, z późniejszym zwycięzcą turnieju- Uniwersytetem Szczecińskim. Grupę uzupełniły: AWF Poznań i Uniwersytet Medyczny Łódź oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Początek zmagań nie był łatwy. Porażka 7:1 z USz skomplikowała sytuację. Bramkę dla naszego zespołu strzeliła Kinga Lisiewska, która wróciła do drużyny po poważnej kontuzji. Kolejne spotkanie rozegraliśmy z AWF Poznań a mecz zakończył się remisem 2:2. Obie bramki dla UMK zdobyła kapitan zespołu Daria Gul po asystach Magdy Mileckiej. W sobotę mecz z ZUT Szczecin był pierwszym z serii”o wszystko”. Wynik spotkania to 2:0 dla AZS UMK. Bramki zdobyły: Magda Milecka oraz Judyta Witkowska po asyście Darii Gul. Niestety ostatni mecz fazy grupowej z UMed Łódź był tylko spotkaniem o 3 miejsce w grupie. Po dość niemrawym początku, dwa błędy UMK skutkowały dwoma bramkami dla rywalek a chęć szybkiego odrobienia strat zakończyła bolesną porażką 0:4.
Ostatecznie uplasowaliśmy się na miejscach XIII- XVI.
Skład UMK: Daria Gul (C), Paulina Wenderlich, Magdalena Milecka, Judyta Witkowska, Oliwia Zygmunt, Patrycja Szymanek, Klaudia Laskowska, Justyna Kucharska, Marta Orlińska, Kinga Lisiewska, Weronika Nowicka, Adrianna Urbańska.
Trenerem jest mgr Krzysztof Wasilkiewicz.

 

PUCHAR POLSKI W FUTSALU(21.12.18)

W dniu 20.12.2018 odbył się mecz PP, w którym zespół UMK zmierzył się z zespołem Gresta Świecie. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 5-5. Po dogrywce  UMK przegrało 1-4. Bramki zdobyli: Kaziemierczak Adam 3,Cięgotura Lukasz 1, Szpręglewski Bartosz 1, Wach Błażej 1.

MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM W FUTSALU(17.12.18)
Rozegrane zostały AMPiK w futsalu. W rozgrywkach startowało 6 zespołów grając systemem każdy z każdym.
UTP Bydgoszcz- UMK Toruń 0-3. Bramki dla UMK zdobyli: Czarnecki Krystian 1, Cięgotura Łukasz 1, Kaźmierczak Adam 1.
UMK Toruń - WSB Toruń 4-1. Bramki dla UMK zdobyli: Stolarski Robert 1, Szpręglewski Bartosz 1, Fajfer Bartłomiej 1, Sadowski Miłosz 1.
UMK Toruń - UKW Bydgoszcz 5-5. Bramki zdobyli: Szpręglewski Bartosz 3, Kuziemkowski Radosław 1, Sadowski Miłosz 1.
UMK Toruń - KJ Toruń 1-3. Brankę strzelił Kuziemkowski Radosław 1.
UMK Toruń - WSG Bydgoszcz 1-3. Bramkę zdobył Kazimierczak Adam.
Ostatecznie zespół UMK zajął czwarte miejsce nie gwarantujące awansu do Akademickich Mistrzostw Polski. Mimo ambitnej postawy błędy popełnione w końcówce meczu w remisowym spotkaniu z UKW zaważyły o IV miejscu. Liczymy, że moze na boisku uda się wywalczyć awans do AMP, który złagodziłby gorzki smak porażki. Tym bardziej, że Półfinał AMP zostanie rozegrany w Trouniu na naszej hali.

II LIGA FUTSALU
azsumk.pl/pl/395/ii-liga-futsalu.html

 EKSTRAKLASA TORUŃSKIEJ LIGI SZÓSTEK PIŁKARSKICH
azsumk.pl/pl/396/ekstraklasa-tlsp.html

Toruńska Liga Szóstek Piłkarskich(21.11.17)

Kolejny sezon zapoczątkowali futsalowcy AZS UMK w I lidze TLSP. Ekipa prowadzona jest od lat przez trenera mgr Wojciech Barczaka a barw UMK w tym roku bronić będą:
Bramkarze: Mateusz Cisewski, Jakub Matczak, Karol Wojciechowski,
Zawodnicy pola: Maciej Ardanowski, Wojciech Białobrzeski, Marek Burak, Krystian Czarnecki, Tomasz Dąbrowski, Andrzej Doniec, Bartłomiej Fajfer, Adrian Gadomski, Adam Kaźmierczak, Michał Kosecki, Maciej Lis, Kamil Mikulak, Łukasz Osiński, Mateusz Rościszewski, Błażej Wach, Szymon Zmudziński

15 października w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego zawodnicy AZS UMK rozpoczęli rozgrywki ligowego w Toruńskiej Lidze Szóstek Piłkarskich. W pierwszym meczu przeciwnikiem podopiecznych Wojciecha Barczaka był zespół Budlexu. Nasi zawodnicy od początku spotkania kontrolowali boiskowe wydarzenie co pozwoliło im rozpocząć sezon od zwycięstwa 4:2. Bramki strzelali: Maciej Ardanowski x3 i Adrian Gadomski.

W drugiej kolejce mierzyliśmy się z Reiter Sofa4you.com. Był to bardzo interesujący mecz, w którym sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pomimo dobrej gry w ofensywie, która przełożyła się na zdobycie 4 bramek (strzelcy: Bartłomiej Fajfer, Adam Kaźmierczak, Michał Kosecki, Mateusz Rościszewski) przegrywamy ten mecz 4:5.

W kolejnym spotkaniu naszym przeciwnikiem był zespół Wygrywaj albo Giń. Chcąc zrehabilitować się za porażkę z poprzedniej kolejki, nasi zawodnicy chcieli od początku spotkania narzucić wysokie tempo gry. Plan ten udało się zrealizować w 100% co pozwoliło odnieść przekonywujące zwycięstwo. Po bramkach Adriana Gadomskiego, Macieja Ardanowskiego, Mateusza Rościszewskiego i dwóch bramkach Adama Kaźmierczaka wygrywamy 5:2.

TLSP
W IV kolejce graliśmy spotkanie z drużyną Brajan Team. Po wygranej w poprzednim meczu nasza drużyna była zmotywowana by zacząć budować serię zwycięstw. To przełożyło się na przewagę naszego zespołu na początku meczu i objęcia prowadzanie po bramce Michała Koseckiego. Niestety brak koncentracji sprawił, że w ostatnich minutach obu połów straciliśmy bramki dające remis, a później prowadzenie naszym przeciwnikom, którzy nie oddali go już do końca spotkania. Ostatecznie przegrywamy więc 2:1.

W kolejnym spotkaniu naszym przeciwnikiem był zespół EM3DACH. Początek spotkanie był bardzo wyrównany. Pod koniec pierwszej połowy po strzale Adama Kaźmierczaka z rzutu wolnego objęliśmy prowadzenie. W drugiej połowie nasz zespół grał co raz pewniej co przełożyło się na wynik spotkania. Dwie bramki strzelił Adrian Gadomski, a po jednej strzelili Kamil Mikulak, Maciej Ardanowski, Mateusz Rościszewski i kolejną bramkę dołożył Adam Kaźmierczak, tym samym kompletując dublet w tym meczu. Niestety brak koncentracji przełożył się na straconą bramkę w końcówce spotkanie, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem 7:1. Warte podkreślenie jest fakt, iż nasz bramkarz Jakub Matczak obronił w tym meczu rzut karny.

W VI kolejce Toruńskiej Ligi Szóstek Piłkarskich drużyna AZS UMK mierzyła się z drużyną Ortus-Medu. Niestety było to bardzo słabe spotkanie w wykonaniu naszego zespołu i od samego początku meczu zarysowała się przewaga naszych przeciwników. Zawodnicy Ortus-Medu szybko objęli prowadzenie, na które naszej drużynie udało się jeszcze odpowiedzieć doprowadzając do remisu. Niestety na nic się to zdało, gdyż mecz cały czas był pod kontrolą przeciwników, którzy zdeklasowali nas w każdym aspekcie gry. Ostatecznie przegrywamy 7:2, prezentując poziom, który nie przystoi drużynie przygotowującej się do gry w II lidze futsalu. Bramki dla naszego zespołu zdobył Maciej Ardanowski i Bartłomiej Fajfer.

 Tabela po 6 kolejkach:

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ(06.06.12)
W dniach 3-6.06 w Katowicach odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, na których nie mogło oczywiście zabraknąć piłkarzy AZS UMK Toruń. Do rywalizacji przystąpiło szesnaście najlepszych uczelni wyższych w kraju. Podopieczni mgr Wojciecha Barczaka trafili do grupy B z Wszechnicą Świętokrzyską Kielce, Uniwersytetem Śląskim i Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy. Już pierwsze spotkanie z zespołem ze stolicy pokazało siłę naszej ekipy. Torunianie po dwóch trafieniach Patryka Ciężkowskiego i Daniela Paprockiego zwyciężyli 3:1. Kluczowy był mecz z gospodarzem, Uniwersytetem Śląskim. Jak się później okazało był to najłatwiejszy pojedynek naszych piłkarzy, którzy ostatecznie wbili swoim rywalom pięć goli, nie tracąc żadnego (bramki: 3 Paprocki, 1 Ciężkowski, 1 Piasecki) . Dzięki tej wygranej azetesiacy zapewnili sobie brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów i miejsce w ćwierćfinale. Drugi dzień nie był już tak pomyślny. W ostatnim grupowym spotkaniu z Wszechnicą Świętokrzyską akademicy musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając 0:2. Na piłkarzy AZS UMK czekał jednak o wiele ważniejszy mecz. W ¼ finału ich rywalami była drużyna PWSZ Wałbrzych. Mimo ambitnej postawy i gry w dziesiątkę przez prawie 50 minut, podopieczni trenera Barczaka przegrali 0:1. Trzeci dzień stał pod znakiem walki o lokaty 5-8. W meczu z Uniwersytetem Rzeszowskim, mimo prowadzenia 3:1, torunianie nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:5 (bramki: 2 Piasecki, 1 Szponikowski, 1, Paprocki). Pojedynek o siódme miejsce toczony był z Politechniką Opolską. Ogromne, trzydniowe zmęczenie dało się we znaki obu ekipom. Z triumfu 2:1 cieszyli się jednak rywale (bramka: Ciężkowski). Ostatecznie naszym zawodnikom przypadło w udziale bardzo dobre ósme miejsce, które uznać należy niewątpliwie za duży sukces.
 

WIELKIE DERBY UMK
We wtorek (29.05) piłkarze AZS UMK stanęli do rywalizacji z Collegium Medicum UMK, w ramach corocznych Wielkich Derbów UMK. Podopieczni mgr Wojciecha Barczaka po raz trzeci z rzędu okazali się lepsi. Tym razem akademicy zwyciężyli 3:1, po trafieniach Patryka Ciężkowskiego, Bartosza Dreszlera i Macieja Jeziorskiego. Zespół pokazał charakter, ponieważ przez ostatnie 25 minut zmuszony był grać w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Radosław Malarski. Dzięki tej wiktorii przechodni puchar rektora UMK trafił na własność do ekipy z grodu Kopernika. AZS UMK Toruń wystąpił w składzie: Miłosz Szponikowski, Wojciech Zieliński, Filip Pelc, Radosław Malarski, Karol Szyszkowski, Filip Pelc, Bartłomiej Oleszek, Maciej Jeziorski, Wiktor Borowczak, Michał Malinowski, Bartosz Dreszler i Patryk Ciężkowski.

PÓŁFINAŁ A MP W PIŁCE NOŻNEJ – BŁAŻEJEWKO
Miłą niespodziankę sprawili piłkarze AZS UMK Toruń, którzy zajęli trzecie miejsce w półfinale A AMP w piłce nożnej w Błażejewku. Dzięki temu podopieczni mgr Wojciecha Barczaka rywalizować będą w dniach 3-6.06 w finale tych rozgrywek w Katowicach. W fazie grupowej akademicy rywalizowali z Politechniką Gdańską, PWSZ Leszno, Politechniką Poznańską oraz AWF Poznań. Zwycięstwa z Politechnika Gdańską (2:1) oraz Politechniką Poznańską (1:0) sprawiły, że azetesiacy wyszli z grupy z drugiego miejsca. W pozostałych pojedynkach z AWF Poznań (1:3) i PWSZ Leszno (0:1) nasza drużyna schodziła z boiska pokonana. Mecz o trzecie miejsce z WSPiA  Poznań przyniósł nam triumf 2:1.
 Ekipę ZAS UMK prowadzi mgr Wojciech Barczak.

STUDENCKA LIGA SZÓSTEK PIŁKARSKICH(22.05.12)
Po kilkumiesięcznych zmaganiach w juwenaliowy czwartek zakończono rywalizację w rozgrywkach Studenckiej Ligi Piątek Piłkarskich. W obu grupach znalazło się po dziesięć zespołów, z czego osiem najlepszych awansowało do fazy play-off. W niej emocje rozpoczęły się na dobre. Niespodzianką było odpadnięcie już w ćwierćfinale zeszłorocznych wicemistrzów – Koreczków Śledziowych im. Mariusza Ciupalskiego.  W czołowej czwórce znalazły się takie ekipy jak: Alkofim, Dzikie Diabły, Hasające Tygryski i Juwentus Toruń. Finałową parę stworzyły drużyny Alkofimu oraz Juwentusu Toruń. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy zwyciężyli 3:1. W spotkaniu o trzecie miejsce górą były Dzikie Diabły. Wynik 5:3 dał im pierwszy, historyczny medal w tych rozgrywkach.

MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM W P. NOŻNEJ

Rewelacyjnie rozpoczęli rozgrywki o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej nasi studenci prowadzeni przez mgr Wojciecha Barczaka. W dniu 23.03.09r. pokonali PWSZ Włocławek 7:0 (bramki; Waligóra-2, Marks-2, Wasilewski, Sołtysiuk i Piasecki po1). Tydzień później 30.03.09 po dramatycznym pojedynku wygrali  z  UTP Bydgoszcz 1:0 (Jeziorski). Tym samym do półfinału awansowaliśmy z I miejsca w grupie i w dniu 27.04.09 o godz.14.30 rozegramy mecz o finał z II zespołem grupy A.

Drużyna UMK zajęła ostatecznie drugie miejsce w Mistrzostwach woj. Kuj.-Pom. Szkół Wyższych w piłce nożnej. Nasi zawodnicy bez większych problemów wygrali swój mecz półfinałowy w dniu 27.04.09r. z UKW Bydgoszcz 4:2 (bramki dla UMK – Jeziorski, Piasecki, Waligóra i Karwowski). Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu finałowym rozegranym w Bydgoszczy na stadionie miejscowej Gwiazdy w dniu 4.05.09 nasza drużyna uległa jednak gospodarzom turniej – WSG Bydgoszcz 1:0.

Drużyna UMK występowała w składzie: Radosław Wasilewski (kapitan), Wojciech Strzelecki, Bartosz Dreszler, Kamil Reczkowski, Bartosz Sołtysiuk, Radosław Tszepietowski, Łukasz Waligóra, Bartosz Piasecki, Maciej Jeziorski, Szymon Marks, Michał Drzewiczak, Arkadiusz Karwowski, Tomasz Kośka, Bartłomiej Oleszek, Mariusz Ciupalski, Łukasz Bonzel, Maciej Cegłowski, Michał Muchewicz.

Sponsorzy

 

 

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy