e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ(06.06.12)
W dniach 3-6.06 w Katowicach odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, na których nie mogło oczywiście zabraknąć piłkarzy AZS UMK Toruń. Do rywalizacji przystąpiło szesnaście najlepszych uczelni wyższych w kraju. Podopieczni mgr Wojciecha Barczaka trafili do grupy B z Wszechnicą Świętokrzyską Kielce, Uniwersytetem Śląskim i Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy. Już pierwsze spotkanie z zespołem ze stolicy pokazało siłę naszej ekipy. Torunianie po dwóch trafieniach Patryka Ciężkowskiego i Daniela Paprockiego zwyciężyli 3:1. Kluczowy był mecz z gospodarzem, Uniwersytetem Śląskim. Jak się później okazało był to najłatwiejszy pojedynek naszych piłkarzy, którzy ostatecznie wbili swoim rywalom pięć goli, nie tracąc żadnego (bramki: 3 Paprocki, 1 Ciężkowski, 1 Piasecki) . Dzięki tej wygranej azetesiacy zapewnili sobie brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów i miejsce w ćwierćfinale. Drugi dzień nie był już tak pomyślny. W ostatnim grupowym spotkaniu z Wszechnicą Świętokrzyską akademicy musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając 0:2. Na piłkarzy AZS UMK czekał jednak o wiele ważniejszy mecz. W ¼ finału ich rywalami była drużyna PWSZ Wałbrzych. Mimo ambitnej postawy i gry w dziesiątkę przez prawie 50 minut, podopieczni trenera Barczaka przegrali 0:1. Trzeci dzień stał pod znakiem walki o lokaty 5-8. W meczu z Uniwersytetem Rzeszowskim, mimo prowadzenia 3:1, torunianie nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:5 (bramki: 2 Piasecki, 1 Szponikowski, 1, Paprocki). Pojedynek o siódme miejsce toczony był z Politechniką Opolską. Ogromne, trzydniowe zmęczenie dało się we znaki obu ekipom. Z triumfu 2:1 cieszyli się jednak rywale (bramka: Ciężkowski). Ostatecznie naszym zawodnikom przypadło w udziale bardzo dobre ósme miejsce, które uznać należy niewątpliwie za duży sukces.
 

WIELKIE DERBY UMK
We wtorek (29.05) piłkarze AZS UMK stanęli do rywalizacji z Collegium Medicum UMK, w ramach corocznych Wielkich Derbów UMK. Podopieczni mgr Wojciecha Barczaka po raz trzeci z rzędu okazali się lepsi. Tym razem akademicy zwyciężyli 3:1, po trafieniach Patryka Ciężkowskiego, Bartosza Dreszlera i Macieja Jeziorskiego. Zespół pokazał charakter, ponieważ przez ostatnie 25 minut zmuszony był grać w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Radosław Malarski. Dzięki tej wiktorii przechodni puchar rektora UMK trafił na własność do ekipy z grodu Kopernika. AZS UMK Toruń wystąpił w składzie: Miłosz Szponikowski, Wojciech Zieliński, Filip Pelc, Radosław Malarski, Karol Szyszkowski, Filip Pelc, Bartłomiej Oleszek, Maciej Jeziorski, Wiktor Borowczak, Michał Malinowski, Bartosz Dreszler i Patryk Ciężkowski.

PÓŁFINAŁ A MP W PIŁCE NOŻNEJ – BŁAŻEJEWKO
Miłą niespodziankę sprawili piłkarze AZS UMK Toruń, którzy zajęli trzecie miejsce w półfinale A AMP w piłce nożnej w Błażejewku. Dzięki temu podopieczni mgr Wojciecha Barczaka rywalizować będą w dniach 3-6.06 w finale tych rozgrywek w Katowicach. W fazie grupowej akademicy rywalizowali z Politechniką Gdańską, PWSZ Leszno, Politechniką Poznańską oraz AWF Poznań. Zwycięstwa z Politechnika Gdańską (2:1) oraz Politechniką Poznańską (1:0) sprawiły, że azetesiacy wyszli z grupy z drugiego miejsca. W pozostałych pojedynkach z AWF Poznań (1:3) i PWSZ Leszno (0:1) nasza drużyna schodziła z boiska pokonana. Mecz o trzecie miejsce z WSPiA  Poznań przyniósł nam triumf 2:1.
 Ekipę ZAS UMK prowadzi mgr Wojciech Barczak.

STUDENCKA LIGA SZÓSTEK PIŁKARSKICH(22.05.12)
Po kilkumiesięcznych zmaganiach w juwenaliowy czwartek zakończono rywalizację w rozgrywkach Studenckiej Ligi Piątek Piłkarskich. W obu grupach znalazło się po dziesięć zespołów, z czego osiem najlepszych awansowało do fazy play-off. W niej emocje rozpoczęły się na dobre. Niespodzianką było odpadnięcie już w ćwierćfinale zeszłorocznych wicemistrzów – Koreczków Śledziowych im. Mariusza Ciupalskiego.  W czołowej czwórce znalazły się takie ekipy jak: Alkofim, Dzikie Diabły, Hasające Tygryski i Juwentus Toruń. Finałową parę stworzyły drużyny Alkofimu oraz Juwentusu Toruń. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy zwyciężyli 3:1. W spotkaniu o trzecie miejsce górą były Dzikie Diabły. Wynik 5:3 dał im pierwszy, historyczny medal w tych rozgrywkach.

MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM W P. NOŻNEJ

Rewelacyjnie rozpoczęli rozgrywki o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej nasi studenci prowadzeni przez mgr Wojciecha Barczaka. W dniu 23.03.09r. pokonali PWSZ Włocławek 7:0 (bramki; Waligóra-2, Marks-2, Wasilewski, Sołtysiuk i Piasecki po1). Tydzień później 30.03.09 po dramatycznym pojedynku wygrali  z  UTP Bydgoszcz 1:0 (Jeziorski). Tym samym do półfinału awansowaliśmy z I miejsca w grupie i w dniu 27.04.09 o godz.14.30 rozegramy mecz o finał z II zespołem grupy A.

Drużyna UMK zajęła ostatecznie drugie miejsce w Mistrzostwach woj. Kuj.-Pom. Szkół Wyższych w piłce nożnej. Nasi zawodnicy bez większych problemów wygrali swój mecz półfinałowy w dniu 27.04.09r. z UKW Bydgoszcz 4:2 (bramki dla UMK – Jeziorski, Piasecki, Waligóra i Karwowski). Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu finałowym rozegranym w Bydgoszczy na stadionie miejscowej Gwiazdy w dniu 4.05.09 nasza drużyna uległa jednak gospodarzom turniej – WSG Bydgoszcz 1:0.

Drużyna UMK występowała w składzie: Radosław Wasilewski (kapitan), Wojciech Strzelecki, Bartosz Dreszler, Kamil Reczkowski, Bartosz Sołtysiuk, Radosław Tszepietowski, Łukasz Waligóra, Bartosz Piasecki, Maciej Jeziorski, Szymon Marks, Michał Drzewiczak, Arkadiusz Karwowski, Tomasz Kośka, Bartłomiej Oleszek, Mariusz Ciupalski, Łukasz Bonzel, Maciej Cegłowski, Michał Muchewicz.

Copyright © 2009 - 2018 Akademicki Związek Sportowy