e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości siatkarskie

TURNIEJ ĆWIERĆFINAŁOWY O WEJSCIE DO II LIGI(10.04.19)
W sobotę 06.04.19 roku siatkarze UMK przyjechali do Turku, aby rozegrać dwa mecze w ramach ćwierćfinałowego turnieju barażowego o II ligę. Pierwszy mecz z MDK Warszawa zakończył się wynikiem 3:0 dla Torunian. Zwycięstwo nad młodszym i posiadającym lepsze warunki fizyczne zespołem było wynikiem agresywnej zagrywki, bardzo dobrej gry w obronie i przemyślanym zagraniom w ataku, które znacznie obniżyły morale warszawskiej ekipy.
W niedzielę AZS rozgrał mecz z gospodarzem, klubem UKS Piątka Turek, który decydował o pierwszym miejscu w grupie turniejowej. Niestety Akademicy ulegli 1:3 siatkarzom „Piątki”, którzy posiadali większe doświadczenie w tego typu rozgrywkach i wspierani byli przez liczną grupę kibiców. Mimo porażki zaplanowany cel jakim był awans do półfinałów stał się faktem. Trenerem akademików AZS UMK jest mgr Michał Tyburski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(04.03.19)
Zwycięski drugi turniej AMPiK zagwarantował drużynie AZS UMK awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się na koniec marca w Toruniu!
W piątek (1.03) drużyna Akademików rozegrała ciężki drugi turniej AMPiK, decydujący o awansie do dalszych części rozgrywek. Siatkarze UMK nie byli faworytami. Grając bez wsparcia zawodników występujących w profesjonalnych ligach, nie posiadając przewagi jeśli chodzi o warunki fizyczne i dogodnej sytuacji punktowej, nasza drużyna musiała dać z siebie wszystko i wygrać wszystkie 3 mecze.
Dzięki ogromnej determinacji, skutecznym założeniom i wygrywaniu kluczowych momentów w każdym meczu, niemożliwe stało się faktem - AZS UMK wygrywa rozgrywki awansując z pierwszego miejsca.
Wyniki turnieju:
UKW - UMK: 0:2 (24:26;20:25)
WSG - UMK: 1:2 (20:25;29:27;8:15)
UMK - UTP: 2:1 (24:26;26:24;17:15)
Zespół AZS UMK czekają teraz dwa mecze w lidze ALS oraz Turniej Kopernikański odbywający się od 8 do 10 marca na Hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(08.03.18)
W piątek 2 marca w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego odbył się drugi turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw, będących eliminacjami do rozgrywek na szczeblu centralnym. W pierwszym turnieju, który odbył się 22 stycznia w hali Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, nasi siatkarze rozegrali dwa spotkania. Pokonali wówczas Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy 2:1 i ulegli Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego 0:2. W Toruniu w ostatnim spotkaniu siatkarze naszej uczelni po bardzo dobrym meczu w ich wykonaniu pokonali Wyższą Szkołę Gospodarki 2:0, która wcześniej zwyciężyła w dwóch swoich meczach.

W tabeli końcowej drużyna UMK zajęła trzecie miejsce, tuż za UKW i WSG. Druga z tych uczelni zajęła wyższą pozycję dzięki lepszemu bilansowi małych punktów, jednak należy dodać, że w turnieju w Toruniu właśnie w zespole WSG zagrał zawodnik zrzeszony w Polskim Związku Piłki Siatkowej, lecz zarazem zawieszony za stosowanie dopingu. Z uwagi na to musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie wyników i ewentualne zgłoszenie do gry w półfinale AMP, który zaplanowano na 11-14 kwietnia w Poznaniu. W związku z tą sprawą należy oczekiwać jedynego sprawiedliwego werdyktu równoznacznego z zachowaniem zasad fair play i ducha sportu.

 

Skład UMK: Rafał Chojnacki, Mateusz Ciemielewski, Adam Głowacki, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Kacper Klejna, Paweł Kozłowski, Marcin Matulis, Bartosz Nowacki, Michał Nowicki, Jakub Orzeł, Dawid Pawłowski, Hubert Sulwiński, Dominik Zieliński. Trenerem zespołu jest mgr Michał Tyburski.

 

Wyniki:

Turniej w Bydgoszczy:

WSG - UKW 2:1 (25:20, 22:25, 15:11)

UTP - UMK 1:2 (16:25, 25:17, 8:15)

UKW - UMK 2:0 (25:17, 26:24)

Turniej w Toruniu:

WSG - UTP 2:0 (25:16, 25:15)

UTP - UKW 0:2 (19:25, 21:25)

UMK - WSG 2:0 (25:21, 26:24)

 

Kolejność końcowa:

1. UKW

2. WSG

3. UMK

4. UTP

 

Siatkarze nie mają chwili wytchnienia i już w dniach 9-11 marca zagrają w 48. Turnieju Kopernikańskim. W tych corocznych prestiżowych zmaganiach, które odbędą się na hali UCS, obok UMK zagra pięć innych uczelni: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytet Warszawski.

 

Autonomiczna Liga Siatkówki(07.02.18))

W tym roku po raz pierwszy w historii nasi siatkarze startują w rozgrywkach Autonomicznej Ligi Siatkówki. Celem jest awans do I ligi tych rozgrywek. Dnia 15 października odbył się pierwszy mecz w ramach II ligi ALS. Drużyna AZS Toruń wygrała na wyjeździe z SBS Bydgoszcz 3:0. Akademicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Mimo dużych rotacji w składzie podczas setów, nie miało to wpływu na jakość gry drużyny. Liga ma za zadanie przygotować skład akademicki do AMPiK i AMP, które rozpoczną się w styczniu 2018 roku Skład: Paweł Kozłowski, Dawid Pawłowski, Rafał Chojnacki, Jakub Orzeł, Kacper Klejna, Łukasz Woś, Hubert Sulwiński Adam Głowacki, Wojciech Miller, Wojciech Górniak, Wojciech Amtmański, Fryderyk Markiewicz, trener Michał Tyburski. Kolejny mecz odbędzie się 20 października w Koronowie z drużyną Spartakus Koronowo.

Siatkarze naszej uczelni w piątek 20 października w drugim meczu Autonomicznej Ligi Siatkówki wybrali się do Koronowa na mecz z tamtejszym KS Spartakusem. Zarówno gospodarze, jak i AZS UMK Toruń pierwsze swoje spotkania wygrali bez straty seta, dlatego mecz dla jednej z drużyn był szansą na podtrzymanie zwycięskiej passy. Udało się to AZS-owi, który wygrał 3:1 (25:17, 26:24, 21:25, 29:27) i objął prowadzenie w tabeli rozgrywek II Ligi. Spotkanie rozpoczęło się od dobrej pierwszej partii i nieco nerwowej, ale zwycięskiej drugiej. W trzecim secie do głosu doszedł KS Spartakus, który wygrał do 21. AZS UMK powróciło na właściwe tory w czwartej odsłonie, choć w końcówce znów w szeregi drużyny Michała Tyburskiego wkradła się nerwowość i miejscowi mieli szansę wyrównać stan meczu. Dzięki dobrej grze w bloku udało się ostatecznie postawić kropkę nad i zdobyć trzy punkty. Skład: Paweł Kozłowski, Paweł Pomorski, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Patryk Myśliński, Rafał Chojnacki, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski, Fryderyk Markiewicz. 

W trzecim spotkaniu Autonomicznej Ligi Siatkówki w dniu 09.11.17 siatkarze AZS UMK Toruń pokonali Max Maksymilanowo 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:19) i kontynuują passę zwycięstw. Pomimo korzystnego rezultatu nie był to jednak najlepszy występ w wykonaniu naszych siatkarzy, którzy po raz pierwszy w tym sezonie grali na własnym boisku. Spotkanie powinno zostać rozstrzygnięte bez straty seta, jednak nierówna postawa, szczególnie w trzeciej partii, sprawiła, że rywale zdołali doprowadzić do stanu 1:2. Na szczęście skuteczniejsza gra w czwartym secie pozwoliła wygrać cały mecz i zainkasować trzy punkty do tabeli. W niej AZS UMK zajmuje drugie miejsce. Przed drużyną Michała Tyburskiego wciąż ogrom pracy nad poprawą wszystkich elementów siatkarskiego abecadła.

Skład: Paweł Kozłowski, Paweł Pomorski, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Wojciech Amtmański, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Rafał Chojnacki, Adam Górniak, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski, Fryderyk Markiewicz.

W czwartym meczu Autonomicznej Ligi Siatkówki w dniu 14.11.17 siatkarze AZS UMK Toruń wygrali na wyjeździe z Drużyną A 3:0 (23:25, 10:25, 11:25) co przedłużyło passę zwycięstw. Największym problemem meczu, było dobre jego rozpoczęcie. Pierwszy set w wykonaniu toruńskiej drużyny nie należał do najlepszych. W grze brakowało przekonania i ograniczenia błędów własnych, co przełożyło się na zacięty wynik pierwszej partii. W dwóch kolejnych setach AZS znacznie poprawił swoją grę w obronie i skuteczność zagrywki. Pozwoliło to na wypracowanie dużej przewagi punktowej i pełną kontrolę meczu.

Skład: Paweł Kozłowski, Dawid Pawłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Wojciech Amtmański, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski Paweł Pomorski.

3 pkt zdobyte w tym meczu utrzymują UMK na drugim miejscu w tabeli, w której nadal prowadzi drużyna Austenit - Stale Nierdzewni Bydgoszcz, która przegrała o jednego seta mniej.

Zaległe spotkanie wyjazdowe w dniu 18.11.17 AZS UMK Toruń - Hi-Tec Koronowo było piątym meczem w Autonomicznej Lidze Siatkówki dla studenckiej drużyny z Torunia. Mecz zakończył się pozytywnym rezultatem 3:0 (24:26, 21:25, 13:25) dla Torunian. Problemy kadrowe oraz brak odpowiedniego zaangażowania ze strony AZS sprawiły duże problemy w pierwszym secie meczu. Na szczęście drużyna Michała Tyburskiego przebudziła się pod koniec pierwszej partii i zdołała odrobić straty punktowe i wygrać seta. W kolejnych częściach spotkania drużyna z Koronowa stawiała trudne warunki gry, z którymi jednak zawodnicy UMK poradzili sobie odpowiednią grą w obronie, dobrą zagrywką, dokładnym rozegraniem oraz realizacja taktycznych założeń w bloku i ataku.

Skład: Fryderyk Markiewicz, Dawid Pawłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Wojciech Amtmański, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Adam Górniak, Łukasz Woś, Wojciech Miller.

 

AZS UMK Toruń dwoma zwycięstwami nad drużynami z Koronowa zakończył występy w 2017 roku. Akademicy w ostatnim tygodniu przed świętami najpierw pokonali KS Spartakusa, a następnie zespół Hi-Tec. W obu przypadkach nasi siatkarze wygrali po 3:0. Co ważne, duża rotacja w składzie pozwoliła na ogranie się wszystkim zawodnikom i dalsze doskonalenie schematów gry. W jednym i drugim meczu tylko w jednym secie koronowskie drużyny potrafiły mocniej napsuć krwi, ale ostatecznie udawało się szybko powrócić na właściwe tory, co w efekcie przełożyło się na dwie pewne wygrane. Przygotowania do gier międzyuczelnianych, które zbliżają się z każdym tygodniem, idą więc zgodnie z planem.

Dzięki tym zwycięstwom AZS UMK umocnił się na prowadzeniu w rozgrywkach II ligi Autonomicznej Ligi Siatkówki. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach nasi studenci zdobyli komplet 27 punktów. Nad drugim w tabeli zespołem Austenit - Stale Nierdzewni Bydgoszcz (rozegrany jeden mecz mniej), mają 9 oczek" przewagi. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze trzy konfrontacje. Najbliższą, 12 stycznia, zaplanowano w Osielsku, gdzie przeciwnikiem będzie Max Maksymilanowo.

Spotkanie wyjazdowe Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz - AZS Toruń było ostatnim meczem w Autonomicznej Lidze przed rozpoczęciem play-off. Niestety mecz zakończył się porażką 3:0 (28:26, 25:23,25:22). Poza brakami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami, zabrakło zimnej krwi w końcówkach setów. Bilans pierwszych dwóch rund to 10 zwycięstw i 2 porażki. Obecnie AZS Toruń jest na pierwszym miejscu, które premiuje awansem do 1 ligi. Runda play-off będzie składała się z 10 kolejek. Punkty z ostatnich 12 kolejek zostaną podzielone na pół. Awans do 1 ligi uzyskają dwa najlepsze zespoły. Rozpoczęcie rundy planowane jest na koniec lutego. Terminarz podamy w późniejszym terminie.

Skład AZS UMK w ostatnich meczach: Wojciech Górniak, Jakub Orzeł, Paweł Kozłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Wojciech Amtmański, Rafał Chojnacki, Adam Górniak, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Bartosz Burny, Tomasz Janiszewski, Dariusz Gondek. Trenerem liderów ALS jest mgr Michał Tyburski.

Tabela po 12 kolejkach

 

Nazwa

Punkty

Mecze

Wygr

Przegr

Sety W

Sety P

 

AZS Toruń

31

12

10

2

32

10

 

Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz

27

12

9

3

28

10

 

Max Maksymilanowo

19

12

6

6

26

24

 

KS Spartakus Koronowo

14

12

5

7

21

25

 

KS Koronowo/Hi-Tec

13

12

4

8

15

27

 

SBS Bydgoszcz

11

11

4

7

16

25

 

Drużyna „A” Bydgoszcz

8

11

3

8

12

29

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(04.0417)

Udany występ na turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu (31.03.-02.04.) zanotowali siatkarze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Nasza reprezentacja zajęła wysokie VI miejsce, ulegając tylko piątce faworytów, którzy co roku aspirują do wysokich miejsc i dysponują składami, składającymi się w większości z zawodników ligowych.

Reprezentacja UMK trafiła do trzyzespołowej grupy, z której do najlepszej ósemki awansowały dwie. Najważniejszym meczem była więc inauguracyjna potyczka, w której rywalem był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Nasi siatkarze podnieśli się po przegranej w pierwszej partii i wygrali kolejne dwie. Wielkich emocji dostarczył tie-break, w którym udało się zwyciężyć na przewagi 18:16, broniąc chwilę wcześniej piłkę meczową. Kluczem do sukcesu okazała się skuteczna gra w obronie, świetna współpraca i wyeliminowanie do minimum błędów własnych. Drużyna niewątpliwa pokazała w tym spotkaniu charakter i zasłużenie triumfowała.

W drugim meczu grupowym obyło się bez sensacji. Bardzo silny i mający w swoich szeregach zawodników ligowych Uniwersytet Szczeciński pokonał UMK 2:0. Wobec porażki UE ze szczecinianami w takim samym stosunku udało się wyjść z grupy.

Naszą uczelnię od awansu do finałów AMP dzielił, więc jeden mecz. Politechnika Poznańska okazała się jednak zbyt silna, ale pomimo przegranej 0:2 zespół UMK pokazał się z dobrej strony, grając przez półtora seta jak równy z równym z drużyną, która w poprzednim roku zdobyła brązowy medal w całych mistrzostwach Polski, a złoty wśród uczelni technicznych. Blisko wygranej było szczególnie w pierwszym secie, w którym wynik brzmiał 25:23 dla PP.

Porażka ta oznaczała, że siatkarzom z Torunia pozostała walka o miejsca V-VIII. Pierwszym rywalem w tej fazie turnieju był AWFiS Poznań. Reprezentacja UMK po udanym meczu triumfowała pewnie 2:0 i powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, kiedy także uplasowała się w najlepszej szóstce półfinałów AMP. W meczu o V miejsce przeciwnikiem była Politechnika Gdańska. Nasz zespół mógł pokusić się nawet o zwycięstwo, ale w decydujących momentach górę wzięło doświadczenie gdańszczan, którzy wygrali dwa razy do 21.

Zajęcie VI miejsca to z pewnością satysfakcjonujący wynik i dobry prognostyk na przyszłość. Drużyna wykorzystała swój potencjał i zebrała pozytywne opinie z trybun poznańskiej hali. Udało się należycie spożytkować miesiące przygotowań, podczas których rozegrano wiele meczów sparingowych, rywalizowano na turnieju w Suszu, a także corocznym Turnieju Kopernikańskim. Po drodze budujący wynik osiągnięto podczas AMPiK w Bydgoszczy. W Poznaniu znakomita atmosfera, walka do ostatnich piłek i realizacja planów taktycznych okazały się kluczem do zajęcia wysokiej i zadowalającej lokaty.

Wyniki:
Faza grupowa:
UMK – Uniwersytet Ekonomiczny Poznań 2:1
UMK – Uniwersytet Szczeciński 0:2
Ćwierćfinał:
UMK – Politechnika Poznańska 0:2
O miejsca 5-8:
UMK – AWFiS Poznań 2:0
UMK – Politechnika Gdańska 0:2

Klasyfikacja końcowa 1/2 AMP:
1. Uniwersytet Gdański
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Politechnika Poznańska
5. Politechnika Gdańska
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
7. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin
8. Akademia Wychowania Fizycznego Poznań
9. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
10. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań
11. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk
12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Konin
13.Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Kalisz

Reprezentacja UMK: Wojciech Amtmański, Bartosz Burny, Rafał Chojnacki, Adam Głowacki, Dariusz Gondek, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Łukasz Karbowniczek, Marcin Matulis, Jakub Orzeł, Kamil Oszek, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Dominik Zieliński. Trenerem jest mgr Michał Tyburski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(28.03.17)
W dniu 27 lutego 2017 roku w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbył się turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej mężczyzn. Do rozgrywek zgłosiły się cztery uczelnie z naszego województwa: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Wyższa Szkoła Gospodarki.
Po nieudanym występie przed rokiem, reprezentanci naszej uczelni zamierzali tym razem wypaść znacznie lepiej i wywalczyć miejsce premiowane awansem do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski. Drużyna UMK nie rozpoczęła jednak bydgoskich zmagań najlepiej, ulegając 1:2 UTP. Dwa kolejne mecze rozstrzygnęła jednak na swoją korzyść. Najpierw pokonała 2:1 WSG, gdzie trzon zespołu stanowią zawodnicy na co dzień grający na parkietach Plus Ligi. W spotkaniu decydującym o awansie UMK pokonało 2:1 UKW. Dzięki temu nasza reprezentacja wraz z tym ostatnim zespołem wywalczyła promocję do gry w rozgrywkach centralnych, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia w Poznaniu.
Tegoroczne AMPiK okazały się szalenie wyrównane i emocjonujące. Ze wszystkich sześciu rozegranych spotkań aż pięć rozstrzygało się w tie-breaku. Wyniki:
UTP – UMK 2:1
WSG – UKW 1:2
UTP – UKW 0:2
UMK – WSG 2:1
UKW – UMK 1:2
WSG – UTP 2:1
Skład reprezentacji UMK: Wojciech Amtmański, Rafał Chojnacki, Damian Gajewski, Adam Głowacki, Dariusz Gondek, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Łukasz Karbowniczek, Marcin Matulis, Kuba Orzeł, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Dominik Zieliński. Trenerem jest mgr Michał Tyburski.
Jednym z etapów przygotowań do zmagań w Poznaniu będzie XLVII Turniej Kopernikański. Odbędzie się on w dniach 3-5 marca 2017 r. na obiekcie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(25.01.16)
Dnia  25  stycznia 2016r na obiekcie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, odbył się turniej w piłkę siatkową mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Udział wzięły reprezentacje następujących uczelni:
- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Reprezentanci uczelni jechali na turniej z aspiracjami na awans do turnieju półfinałowego, który odbędzie się w Poznaniu. Niestety boisko szybko zweryfikowało te plany. Reprezentacja UMK, przegrała wszystkie swoje mecze w stosunku 0-2 i straciła szanse na awans.  Jest to niemiła niespodzianka, ponieważ nasi reprezentanci pierwszy raz od 3 lat nie wywalczyli awansu do półfinałów.
Skład reprezentacji UMK:
Dominik Zieliński, Rafał Chojnacki, Kuba Orzeł, Patryk Myśliński, Patryk Doliński, Paweł Domżalski, Tomasz Janiszewski, Adam Głowacki, Łukasz Karbowniczek, Bartłomiej Bielecki, Przemysław Knopek, Borys Suhak. Trener – Michał Tyburski.

PÓŁFINAŁ AMP W PIŁCE SIATKOWEJ- POZNAŃ(2404.15)
W dniach 16-19 kwietnia reprezentacja UMK w piłce siatkowej mężczyzn udała się na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski do Poznania. Po losowaniu, w którym trafiliśmy na finalistów poprzednich Mistrzostw Polski, byliśmy skazywani na miejsce poza 8. Jednak po ambitnej grze udało się osiągnąć najlepszy wynik od kilkunastu lat. Fazę grupową rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzem i faworytem tego półfinału UAM Poznań. Ulegliśmy 0-2 (20:25, 17:25). Kolejny mecz graliśmy z Uniwersytetem Gdańskim i był on decydujący o wyjściu z grupy. Po bardzo dobrej grze, UMK wygrało 2-0 (25:20, 31:29). W ćwierćfinale trafiliśmy na zespół Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy , który jest złożony w większości z zawodników z Plus Ligi. Musieliśmy uznać wyższość tego zespołu ulegając 0-2(21:25,19:25). Pozostała nam gra o miejsca 5-8. W meczu o prawo gry o 5 miejsce wygraliśmy z AWF Poznań 2-0 (25:16, 25:18). W naszym ostatnim spotkaniu na tych mistrzostwach po walce przegraliśmy z Uniwersytetem Szczecińskim 0-2 (21:25, 28:30), co ostatecznie uplasowało nas na 6 pozycji. Poprawiliśmy o jedno miejsce nasz wynik z zeszłego roku, co dobrze rokuje na przyszłość.
Skład: Dawid Pawłowski. Rafał Chojnacki, Damian Gajewski, Dominik Zieliński, Kacper Krzewiński, Michał Nowicki, Bartek Bielecki, Mateusz Wiśniewski, Patryk Doliński, Adam Głowacki, Patryk Myśliński,  Kuba Orzeł. Trenerem naszych siatkarzy jest mgr Michał Tyburski.
Ostateczna klasyfikacja:
1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Politechnika Poznańska
3. Politechnika Gdańska
4. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
5. Uniwersytet Szczeciński
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
7. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
8. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
Miejsca 9-12
Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
Uniwersytet Gdański
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Miejsce 13
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

PÓŁFINAŁ AMP W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ- POGORZELICA(03.06.14)
Reprezentacja UMK w siatkówce plażowej mężczyzn w składzie UMK I -Rowicki Michał/ Łapiak Dawid  oraz Gajewski Damian/Zieliński Dominik w dniach 30 maj - 01 czerwca 2014r udała się na Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski do Pogorzelicy. Nie poszczęściło się w losowaniu parze Łapiak/Rowicki. Już w pierwszym meczu przyszło im zmierzyć się z parą grająca regularnie w Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej- Radojewski/Radzikowski z UAM Poznań- Mistrzom Wielkopolski. Przegrana 2:0 nie była zaskoczeniem. W drugim meczu spotkali się z parą z UKW - Wołoszuk/Wysokiński. Po zaciętej walce przegrali 1:2 i tym samym odpadli z dalszych gier. Ostatecznie zajęli miejsca 17-23. Zdecydowanie więcej szczęścia w losowaniu miała nasza druga para, która w pierwszym meczu spotkała się z 7 zespołem Wielkopolskim UPR i wygrała zdecydowanie 2:0. W drugim meczu spotkali się z pierwszą parą UAM Poznań i przegrali 0:2. To spowodowało, że spadli na prawą stronę i musieli zagrać więcej meczy , nie mogąc jednocześnie pozwolić sobie na kolejna porażkę. Kolejne spotkanie z PWSZ Konin 2 to wygrana 2:0 i awans do kolejnej rundy. Ponownie spotkali się z zespołem PWSZ ale nr 1.Kolejna wygrana 2:0 i cały czas szansa na awans do 8 Mistrzostw i tym samym do finału AMP. Trzeba było wygrać mecz z ZUT Szczecin 1 - zawodnikami Morza Szczecin. Ta przeszkoda niestety nie została pokonana i przegrana 0:2- ale ambitna postawa naszej młodej pary została zauważona przez innych zawodników i trenerów. W efekcie końcowym nasza reprezentacyjna para zajęła IX miejsce w klasyfikacji ogólnej i IV miejsce wśród Uniwersytetów. Do mistrzostw nasze pary przygotowywała mgr Joanna Kaczmarek.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ(18.0514)
W dniu 18.V.2014r nasza męska reprezentacja w siatkówce plażowej uczestniczyła w finale wojewódzkim Akademickich Mistrzostw Polski Pomorza i Kujaw.Organizatorem była Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz. Turniej rozgrywany był na obiektach KS Gwiazda Bydgoszcz.
Do turnieju zgłosiły się następujące uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy Bydgoszcz, CM UMK w Bydgoszczy , Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Łącznie wystartowało 16 par, które zostały rozlosowane wg systemu "brazylijskiego"
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie :
UMK I Michał Rowicki- Dawid Łapiak
UMK II Dominik Zieliński - Damian Gajewski
UMK III Kacper Krzewiński - Patryk Myśliński
Ostatecznie wszystkie 3 pary awansowały do 8 turniejowej. Najdalej awansowała para Rowicki Michał i Łapiak Dawid - zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając tym samym brązowy medal.
Następne dwie pary zajęły kolejno 5 i 6 miejsce.
Zaznaczyć należy, że w pierwszej 6 turnieju były 3 nasze pary ! Po jednej tylko  (z 3 zgłoszonych z każdej uczelni) z WSG, CM UMK, UKW. Teraz czekamy na informację o ilości awansujących par do półfinałów AMP, które odbędą 30.V-01.VI br w Pogorzelicy. Drużyny prowadzi i przygotowuje mgr Joanna Kaczmarek.

MIĘDZYWYDZIAŁOWE MISTRZOSTWA UMK(13.05.14)
Wydział Prawa i Administracji obronił tytuł Mistrza UMK !
Zakończyły się IX Międzywydziałowe Mistrzostwa UMK w piłce siatkowej mężczyzn pod Patronatem prorektora d/s Studenckich i Polityki Kadrowej prof. dr hab. Andrzeja Sokali. Tytuł Mistrza UMK po raz drugi wywalczyła reprezentacja Wydziału Prawa i Administracji! Drugie miejsce zajął zespół Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Trzecie przypadło w udziale Wydziałowi Politologii i Studiów Międzynarodowych. Ponadto zostali wybrani najlepsi zawodnicy Mistrzostw:
Najlepszym rozgrywającym - Patryk Doliński z WPiA
Najlepszym atakującym - Rafał Chojnacki z WPiSM
MVP Mistrzostw wybrano Adama Głowackiego z WPiA
Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy! Jak co roku nad całą imprezą czuwała opiekunka sekcji piłki siatkowej mężczyzn mgr Joanna Kaczmarek.

NOWOROCZNY TURNIEJ SIATKARSKI(07.01.14)
W dniu 6 stycznia odbył się Turniej Noworoczny, którego organizatorem był AZS UMK - piłka siatkowa mężczyzn, rozgrywany na obiektach UCS UMK. Do udziału zaproszono: Dragon Byczyna, CeDeKa Świecie, KS TiM Choroszcza, KS Chełmża oraz dwa zespoły gospodarzy. Turniej rozgrywano najpierw w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym" .
Następnie wg zajętych miejsc w grupach rozegrano mecze o miejsce 1A - 1B, 2A-2B, 3A-3B.
Ostateczna kolejność prezentuje się następująco:
I miejsce- KS Chełmża - lider III ligi woj. kujawsko - pomorskiego
II miejsce- KS TiM Choroszcza
III miejsce- AZS UMK Toruń II ( Banaszkiewicz, Pawłowski, Chojnacki, Suhak, Głowacki, Wiśniewski, Krzewiński, Kaźmierski)
IV miejsce- AZS UMK I (Doliński, Beciński, Kowalski, Zawada, Łapiak, Myśliński, Graczyk, Rowicki)
V miejsce- CeDeKa Świecie
VI miejsce- Dragon Byczyna
Ponadto wyróżniono trzech najlepszych zawodników turnieju :
Najlepszy rozgrywający- Przemysław Kierys - KS Chełmża
Najlepszym atakujący- Dawid Pawłowski - AZS UMK II
MVP - Rafał Gnatowski- KS TiM Choroszcza
Nagrody wręczał mgr Piotr Dobrolubow – p.o Przewodniczącego Rady UCS i kierownik zespołu sportowego UMK. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała jak zawsze mgr Joanna Kaczmarek- trenerka naszych zespołów.
Fundatorami nagród był AZS UMK, firma Flisak Sport, oraz Dynamic Metal i Torimpex Trade.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM(18.12.13)
Udany I Turniej w ramach AMPiK w piłce siatkowej mężczyzn! 18 grudnia nasza męska reprezentacja w piłce siatkowej udała się do Bydgoszczy na I Turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Do rozgrywek zgłosiło się 6 uczelni z naszego województwa: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, CM UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Bankowa Toruń oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mecze były rozgrywane systemem "każdym z każdym" wg tabeli Bergera. Nasi siatkarze spotkali się w pierwszym meczu z Wyższą Szkołą Gospodarki i wygrali w bardzo dobrym stylu 2:0 ( 25:18, 25:16) W drugim meczu doszło do derbów pomiędzy Wyższa Szkołą Bankową Toruń a AZS UMK. Wynik 2:0 (25:15, 25:14) dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pozostałe mecze zostaną rozegrane na II turnieju w styczniu. Do 1/2 finałów AMP, które odbędą się w kwietniu 2014 w Gdańsku, awansują 2 uczelnie.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Doliński, Dawid Pawłowski, Michał Kowalski, Mateusz Wiśniewski, Patryk Myśliński, Dawid Łapiak, Michał Rowicki, Rafał Chojnacki, Adam Głowacki, Kacper Krzewiński i Kamil Kaźmierski. Trenerem jest mgr Joanna Kaczmarek

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA JANIKOWA(17.12.13).
W dniu 15 grudnia nasz uczelniany zespół w ramach przygotowań do AMPiK, które odbędą się 18.12 w Bydgoszczy, uczestniczył w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Janikowo. W turnieju udział wzięli również : Volley Team Inowrocław I, Volley Team Inowrocław II, CDK Świecie, Dragon Byczyna. Nasz zespół ostatecznie zajął I miejsce, a najlepszym zawodnikiem w naszym zespole uznano Dawida Łapiaka, który odebrał nagrodę z rak Burmistrza Janikowa. Gratulujemy! Ekipę prowadzi mgr Joanna Kaczmarek.

III LIGA SIATKÓWKI MĘŻCZYZN(11.03.14)
Po rocznej absencji zespół  ponownie został zgłoszony do rozgrywek w III lidze w sezonie 2013/14.
Aktualnie reprezentację AZS UMK stanowią: Piotr Zawada- kapitan, Rafał Chojnacki, Patryk Doliński, Piotr Chyliński, Patryk Myśliński, Adam Głowacki, Dawid Łapiak, Michał Kowalski, Michał Rowicki- libero, Marcin Chmielewski, Kacper Krzewiński- libero, Oskar Banaszkiewicz, Mateusz Graczyk, Borys Suhak. Trenerem zespołu jest mgr Joanna Kaczmarek.
Terminarz rozgrywek III ligi:
Runda rewanżowa:
15.03.14 AZS UMK- KS Chełmża

Siatkarze AZS- UMK rozegrali 26.X.13r  pierwsze spotkanie w sezonie ligowym na wyjeździe z zespołem KS Stal Grudziądz, w barwach których wystąpili zawodnicy z przeszłością ligową oraz Piotr Gabrych, były reprezentant Polski i olimpijczyk. Niestety, mecz nie ułożył się  po Naszej myśli. Mimo waleczności nasi siatkarze musieli uznać wyższość zawodników z Grudziądza. Najwięcej punktów w meczu zdobył Mateusz Graczyk– 17.
KS Stal Grudziądz- AZS UMK Toruń 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 25:17)

W dniu 16 XI 2013 siatkarze AZS UMK wyjechali na mecz do Sępólna Krajeńskiego, aby rozegrać mecz drugiej kolejki  z zespołem MLKS. Już w dniu wyjazdu okazało się, ze nie będziemy mogli skorzystać z rozgrywającego- Oskara Banaszkiewicza, który zmagał się z grypa jelitową, przyjmujący Borys Suhak narzekał na ból pleców. Mimo to zawodnicy starali się dzielnie powalczyć, lecz podczas meczu- przy prowadzeniu 2:1 w setach - kontuzji barku doznał nasz przyjmujący Patryk Myśliński. Zmagająca się z pechem reprezentacja toruńskiego AZS UMK po ciężkim meczu uległa gospodarzom 2:3
Najczęściej punktującymi zawodnikami byli: Dawid Łapiak- 24 pkt, Piotr Zawada- 14 pkt, Michał Kowalski- 14 pkt, Patryk Myśliński- 12 pkt.
MLKS Sępólno Krajeńskie- AZS UMK Toruń 3:2 (25:21,22:25,23:25,25:22,15:11)

W dniu 23.11.13 roku w trzeciej kolejce III ligi siatkarzy toruński AZS uległ w starciu z zespołem z Nowego 0:3. Tym samym torunianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z jednym punktem na swoim koncie.
Nasi rywale mimo przebytej drogi lepiej rozpoczęli spotkanie, dzięki czemu mogli grać spokojniej, co było widoczne na boisku. Również stosunek dwóch pierwszych partii (do 17 i do 16) odzwierciedla to, co działo się w toruńskim Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK. W trzecim secie jednak Nasi reprezentanci poderwali się do walki, grali odważniej, jednak w ostatecznym rozrachunku musieli uznać wyższość rywali, którzy w przysłowiową godzinę z prysznicem rozprawili się z gospodarzami. Najczęściej punktującym zawodnikiem w naszej ekipie był atakujący, Piotr Chyliński, który zdobył 10 punktów. Następnie- Piotr Zawada i Dawid Łapiak– po 7 punktów oraz Patryk Myśliński– 6 pkt.

AZS UMK Toruń – REM-BUD Aktywni Nowe 0:3 ( 17:25, 16:25, 22:25)
AZS UMK Toruń : Piotr Zawada (7 pkt.), Mateusz Graczyk (1 pkt.), Michał Kowalski (4 pkt.), Dawid Łapiak (7 pkt.), Patryk Doliński, Patryk Myśliński (6 pkt.), Michał Rowicki (libero) oraz Oskar Banaszkiewicz (3 pkt.), Adam Głowacki (1 pkt.), Piotr Chyliński (10 pkt.), Borys Suhak (4 pkt.) Rafał Chojnacki.

Mecz  z LZS Jastrzębie w dniu 30.11.13r.rozpoczął się od wyrównanej walki obu zespołów. Początkowo torunianom udało się odskoczyć na dwa oczka (7:5), ale drużyna gości szybko doprowadziła do remisu. Ich dobra gra w bloku pozwoliła na wyjście na prowadzenie, i spokojną grę do końca seta, którego ostatecznie do 18 wygrała ekipa z Lipna.  Druga partia rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy (3:1), ale ponownie przewaga została zniwelowana przez Naszych przeciwników. Dalsza część seta należała już do podopiecznych Krzysztofa Stępki, podobnie jak i decydująca odsłona meczu.
AZS UMK Toruń – LZS Jastrzębie 0:3 (18:25, 17:25, 19:25)
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (1), Beciński (5), Zawada (7), Kowalski (5), Łapiak (6), Myśliński (3), Rowicki (libero) oraz Głowacki (4), Doliński, Chyliński (3), Krzewiński (libero).

Mimo wyniku mecz zdecydowanie mógł podobać się kibicom zebranym w hali w dniu 07.12.13r. Naszego zespołu nadal nie opuszczają kontuzje- tym razem z gry został wyłączony atakujący- Piotr Chyliński.
Dobrze w naszym wykonaniu wyglądała inauguracja pierwszej odsłony. Gospodarze jednak doprowadzili 

Sponsorzy

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy