e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

wiadomości siatkarskie

 

Autonomiczna Liga Siatkówki(21.11.17)

W tym roku po raz pierwszy w historii nasi siatkarze startują w rozgrywkach Autonomicznej Ligi Siatkówki. Celem jest awans do I ligi tych rozgrywek. Dnia 15 października odbył się pierwszy mecz w ramach II ligi ALS. Drużyna AZS Toruń wygrała na wyjeździe z SBS Bydgoszcz 3:0. Akademicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Mimo dużych rotacji w składzie podczas setów, nie miało to wpływu na jakość gry drużyny. Liga ma za zadanie przygotować skład akademicki do AMPiK i AMP, które rozpoczną się w styczniu 2018 roku Skład: Paweł Kozłowski, Dawid Pawłowski, Rafał Chojnacki, Jakub Orzeł, Kacper Klejna, Łukasz Woś, Hubert Sulwiński Adam Głowacki, Wojciech Miller, Wojciech Górniak, Wojciech Amtmański, Fryderyk Markiewicz, trener Michał Tyburski. Kolejny mecz odbędzie się 20 października w Koronowie z drużyną Spartakus Koronowo.

Siatkarze naszej uczelni w piątek 20 października w drugim meczu Autonomicznej Ligi Siatkówki wybrali się do Koronowa na mecz z tamtejszym KS Spartakusem. Zarówno gospodarze, jak i AZS UMK Toruń pierwsze swoje spotkania wygrali bez straty seta, dlatego mecz dla jednej z drużyn był szansą na podtrzymanie zwycięskiej passy. Udało się to AZS-owi, który wygrał 3:1 (25:17, 26:24, 21:25, 29:27) i objął prowadzenie w tabeli rozgrywek II Ligi. Spotkanie rozpoczęło się od dobrej pierwszej partii i nieco nerwowej, ale zwycięskiej drugiej. W trzecim secie do głosu doszedł KS Spartakus, który wygrał do 21. AZS UMK powróciło na właściwe tory w czwartej odsłonie, choć w końcówce znów w szeregi drużyny Michała Tyburskiego wkradła się nerwowość i miejscowi mieli szansę wyrównać stan meczu. Dzięki dobrej grze w bloku udało się ostatecznie postawić kropkę nad i zdobyć trzy punkty. Skład: Paweł Kozłowski, Paweł Pomorski, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Patryk Myśliński, Rafał Chojnacki, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski, Fryderyk Markiewicz. 

W trzecim spotkaniu Autonomicznej Ligi Siatkówki w dniu 09.11.17 siatkarze AZS UMK Toruń pokonali Max Maksymilanowo 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:19) i kontynuują passę zwycięstw. Pomimo korzystnego rezultatu nie był to jednak najlepszy występ w wykonaniu naszych siatkarzy, którzy po raz pierwszy w tym sezonie grali na własnym boisku. Spotkanie powinno zostać rozstrzygnięte bez straty seta, jednak nierówna postawa, szczególnie w trzeciej partii, sprawiła, że rywale zdołali doprowadzić do stanu 1:2. Na szczęście skuteczniejsza gra w czwartym secie pozwoliła wygrać cały mecz i zainkasować trzy punkty do tabeli. W niej AZS UMK zajmuje drugie miejsce. Przed drużyną Michała Tyburskiego wciąż ogrom pracy nad poprawą wszystkich elementów siatkarskiego abecadła.

Skład: Paweł Kozłowski, Paweł Pomorski, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Wojciech Amtmański, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Rafał Chojnacki, Adam Górniak, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski, Fryderyk Markiewicz.

W czwartym meczu Autonomicznej Ligi Siatkówki w dniu 14.11.17 siatkarze AZS UMK Toruń wygrali na wyjeździe z Drużyną A 3:0 (23:25, 10:25, 11:25) co przedłużyło passę zwycięstw. Największym problemem meczu, było dobre jego rozpoczęcie. Pierwszy set w wykonaniu toruńskiej drużyny nie należał do najlepszych. W grze brakowało przekonania i ograniczenia błędów własnych, co przełożyło się na zacięty wynik pierwszej partii. W dwóch kolejnych setach AZS znacznie poprawił swoją grę w obronie i skuteczność zagrywki. Pozwoliło to na wypracowanie dużej przewagi punktowej i pełną kontrolę meczu.

Skład: Paweł Kozłowski, Dawid Pawłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Wojciech Amtmański, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski Paweł Pomorski.

3 pkt zdobyte w tym meczu utrzymują UMK na drugim miejscu w tabeli, w której nadal prowadzi drużyna Austenit - Stale Nierdzewni Bydgoszcz, która przegrała o jednego seta mniej.

Zaległe spotkanie wyjazdowe w dniu 18.11.17 AZS UMK Toruń - Hi-Tec Koronowo było piątym meczem w Autonomicznej Lidze Siatkówki dla studenckiej drużyny z Torunia. Mecz zakończył się pozytywnym rezultatem 3:0 (24:26, 21:25, 13:25) dla Torunian. Problemy kadrowe oraz brak odpowiedniego zaangażowania ze strony AZS sprawiły duże problemy w pierwszym secie meczu. Na szczęście drużyna Michała Tyburskiego przebudziła się pod koniec pierwszej partii i zdołała odrobić straty punktowe i wygrać seta. W kolejnych częściach spotkania drużyna z Koronowa stawiała trudne warunki gry, z którymi jednak zawodnicy UMK poradzili sobie odpowiednią grą w obronie, dobrą zagrywką, dokładnym rozegraniem oraz realizacja taktycznych założeń w bloku i ataku.

Skład: Fryderyk Markiewicz, Dawid Pawłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Wojciech Amtmański, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Adam Górniak, Łukasz Woś, Wojciech Miller.

Wygrana pozwoliła objąć pierwsze miejsce w tabeli ALS nad drużyną Austenit - Stale Nierdzewni Bydgoszcz, które nie rozegrała jeszcze swojego piątego meczu.

Graczy AZS czeka jednotygodniowa przerwa w rozgrywkach, po której 30 listopada podejmą drużynę Austenit - Stale Nierdzewni Bydgoszcz w spotkaniu domowym.

Terminarz:
09.11.17 AZS UMK Toruń - Max Maksymilianowo godz. 20:00
30.11.17 AZS UMK Toruń - Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz godz. 20:00
07.12.17 AZS UMK Toruń – SBS Bydgoszcz godz. 20:00
14.12.17 AZS UMK Toruń - KS Spartakus Koronowo godz. 20:00
21.12.17 AZS UMK Toruń - KS Koronowo/Hi-Tec godz. 20:00
18.01.17 AZS UMK Toruń - Drużyna „A” Bydgoszcz godz. 20:00

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(04.0417)

Udany występ na turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu (31.03.-02.04.) zanotowali siatkarze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Nasza reprezentacja zajęła wysokie VI miejsce, ulegając tylko piątce faworytów, którzy co roku aspirują do wysokich miejsc i dysponują składami, składającymi się w większości z zawodników ligowych.

Reprezentacja UMK trafiła do trzyzespołowej grupy, z której do najlepszej ósemki awansowały dwie. Najważniejszym meczem była więc inauguracyjna potyczka, w której rywalem był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Nasi siatkarze podnieśli się po przegranej w pierwszej partii i wygrali kolejne dwie. Wielkich emocji dostarczył tie-break, w którym udało się zwyciężyć na przewagi 18:16, broniąc chwilę wcześniej piłkę meczową. Kluczem do sukcesu okazała się skuteczna gra w obronie, świetna współpraca i wyeliminowanie do minimum błędów własnych. Drużyna niewątpliwa pokazała w tym spotkaniu charakter i zasłużenie triumfowała.

W drugim meczu grupowym obyło się bez sensacji. Bardzo silny i mający w swoich szeregach zawodników ligowych Uniwersytet Szczeciński pokonał UMK 2:0. Wobec porażki UE ze szczecinianami w takim samym stosunku udało się wyjść z grupy.

Naszą uczelnię od awansu do finałów AMP dzielił, więc jeden mecz. Politechnika Poznańska okazała się jednak zbyt silna, ale pomimo przegranej 0:2 zespół UMK pokazał się z dobrej strony, grając przez półtora seta jak równy z równym z drużyną, która w poprzednim roku zdobyła brązowy medal w całych mistrzostwach Polski, a złoty wśród uczelni technicznych. Blisko wygranej było szczególnie w pierwszym secie, w którym wynik brzmiał 25:23 dla PP.

Porażka ta oznaczała, że siatkarzom z Torunia pozostała walka o miejsca V-VIII. Pierwszym rywalem w tej fazie turnieju był AWFiS Poznań. Reprezentacja UMK po udanym meczu triumfowała pewnie 2:0 i powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, kiedy także uplasowała się w najlepszej szóstce półfinałów AMP. W meczu o V miejsce przeciwnikiem była Politechnika Gdańska. Nasz zespół mógł pokusić się nawet o zwycięstwo, ale w decydujących momentach górę wzięło doświadczenie gdańszczan, którzy wygrali dwa razy do 21.

Zajęcie VI miejsca to z pewnością satysfakcjonujący wynik i dobry prognostyk na przyszłość. Drużyna wykorzystała swój potencjał i zebrała pozytywne opinie z trybun poznańskiej hali. Udało się należycie spożytkować miesiące przygotowań, podczas których rozegrano wiele meczów sparingowych, rywalizowano na turnieju w Suszu, a także corocznym Turnieju Kopernikańskim. Po drodze budujący wynik osiągnięto podczas AMPiK w Bydgoszczy. W Poznaniu znakomita atmosfera, walka do ostatnich piłek i realizacja planów taktycznych okazały się kluczem do zajęcia wysokiej i zadowalającej lokaty.

Wyniki:
Faza grupowa:
UMK – Uniwersytet Ekonomiczny Poznań 2:1
UMK – Uniwersytet Szczeciński 0:2
Ćwierćfinał:
UMK – Politechnika Poznańska 0:2
O miejsca 5-8:
UMK – AWFiS Poznań 2:0
UMK – Politechnika Gdańska 0:2

Klasyfikacja końcowa 1/2 AMP:
1. Uniwersytet Gdański
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Politechnika Poznańska
5. Politechnika Gdańska
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
7. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin
8. Akademia Wychowania Fizycznego Poznań
9. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
10. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań
11. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk
12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Konin
13.Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Kalisz

Reprezentacja UMK: Wojciech Amtmański, Bartosz Burny, Rafał Chojnacki, Adam Głowacki, Dariusz Gondek, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Łukasz Karbowniczek, Marcin Matulis, Jakub Orzeł, Kamil Oszek, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Dominik Zieliński. Trenerem jest mgr Michał Tyburski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(28.03.17)
W dniu 27 lutego 2017 roku w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbył się turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej mężczyzn. Do rozgrywek zgłosiły się cztery uczelnie z naszego województwa: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Wyższa Szkoła Gospodarki.
Po nieudanym występie przed rokiem, reprezentanci naszej uczelni zamierzali tym razem wypaść znacznie lepiej i wywalczyć miejsce premiowane awansem do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski. Drużyna UMK nie rozpoczęła jednak bydgoskich zmagań najlepiej, ulegając 1:2 UTP. Dwa kolejne mecze rozstrzygnęła jednak na swoją korzyść. Najpierw pokonała 2:1 WSG, gdzie trzon zespołu stanowią zawodnicy na co dzień grający na parkietach Plus Ligi. W spotkaniu decydującym o awansie UMK pokonało 2:1 UKW. Dzięki temu nasza reprezentacja wraz z tym ostatnim zespołem wywalczyła promocję do gry w rozgrywkach centralnych, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia w Poznaniu.
Tegoroczne AMPiK okazały się szalenie wyrównane i emocjonujące. Ze wszystkich sześciu rozegranych spotkań aż pięć rozstrzygało się w tie-breaku. Wyniki:
UTP – UMK 2:1
WSG – UKW 1:2
UTP – UKW 0:2
UMK – WSG 2:1
UKW – UMK 1:2
WSG – UTP 2:1
Skład reprezentacji UMK: Wojciech Amtmański, Rafał Chojnacki, Damian Gajewski, Adam Głowacki, Dariusz Gondek, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Łukasz Karbowniczek, Marcin Matulis, Kuba Orzeł, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Dominik Zieliński. Trenerem jest mgr Michał Tyburski.
Jednym z etapów przygotowań do zmagań w Poznaniu będzie XLVII Turniej Kopernikański. Odbędzie się on w dniach 3-5 marca 2017 r. na obiekcie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(25.01.16)
Dnia  25  stycznia 2016r na obiekcie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, odbył się turniej w piłkę siatkową mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Udział wzięły reprezentacje następujących uczelni:
- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Reprezentanci uczelni jechali na turniej z aspiracjami na awans do turnieju półfinałowego, który odbędzie się w Poznaniu. Niestety boisko szybko zweryfikowało te plany. Reprezentacja UMK, przegrała wszystkie swoje mecze w stosunku 0-2 i straciła szanse na awans.  Jest to niemiła niespodzianka, ponieważ nasi reprezentanci pierwszy raz od 3 lat nie wywalczyli awansu do półfinałów.
Skład reprezentacji UMK:
Dominik Zieliński, Rafał Chojnacki, Kuba Orzeł, Patryk Myśliński, Patryk Doliński, Paweł Domżalski, Tomasz Janiszewski, Adam Głowacki, Łukasz Karbowniczek, Bartłomiej Bielecki, Przemysław Knopek, Borys Suhak. Trener – Michał Tyburski.

PÓŁFINAŁ AMP W PIŁCE SIATKOWEJ- POZNAŃ(2404.15)
W dniach 16-19 kwietnia reprezentacja UMK w piłce siatkowej mężczyzn udała się na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski do Poznania. Po losowaniu, w którym trafiliśmy na finalistów poprzednich Mistrzostw Polski, byliśmy skazywani na miejsce poza 8. Jednak po ambitnej grze udało się osiągnąć najlepszy wynik od kilkunastu lat. Fazę grupową rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzem i faworytem tego półfinału UAM Poznań. Ulegliśmy 0-2 (20:25, 17:25). Kolejny mecz graliśmy z Uniwersytetem Gdańskim i był on decydujący o wyjściu z grupy. Po bardzo dobrej grze, UMK wygrało 2-0 (25:20, 31:29). W ćwierćfinale trafiliśmy na zespół Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy , który jest złożony w większości z zawodników z Plus Ligi. Musieliśmy uznać wyższość tego zespołu ulegając 0-2(21:25,19:25). Pozostała nam gra o miejsca 5-8. W meczu o prawo gry o 5 miejsce wygraliśmy z AWF Poznań 2-0 (25:16, 25:18). W naszym ostatnim spotkaniu na tych mistrzostwach po walce przegraliśmy z Uniwersytetem Szczecińskim 0-2 (21:25, 28:30), co ostatecznie uplasowało nas na 6 pozycji. Poprawiliśmy o jedno miejsce nasz wynik z zeszłego roku, co dobrze rokuje na przyszłość.
Skład: Dawid Pawłowski. Rafał Chojnacki, Damian Gajewski, Dominik Zieliński, Kacper Krzewiński, Michał Nowicki, Bartek Bielecki, Mateusz Wiśniewski, Patryk Doliński, Adam Głowacki, Patryk Myśliński,  Kuba Orzeł. Trenerem naszych siatkarzy jest mgr Michał Tyburski.
Ostateczna klasyfikacja:
1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Politechnika Poznańska
3. Politechnika Gdańska
4. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
5. Uniwersytet Szczeciński
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
7. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
8. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
Miejsca 9-12
Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
Uniwersytet Gdański
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Miejsce 13
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

PÓŁFINAŁ AMP W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ- POGORZELICA(03.06.14)
Reprezentacja UMK w siatkówce plażowej mężczyzn w składzie UMK I -Rowicki Michał/ Łapiak Dawid  oraz Gajewski Damian/Zieliński Dominik w dniach 30 maj - 01 czerwca 2014r udała się na Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski do Pogorzelicy. Nie poszczęściło się w losowaniu parze Łapiak/Rowicki. Już w pierwszym meczu przyszło im zmierzyć się z parą grająca regularnie w Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej- Radojewski/Radzikowski z UAM Poznań- Mistrzom Wielkopolski. Przegrana 2:0 nie była zaskoczeniem. W drugim meczu spotkali się z parą z UKW - Wołoszuk/Wysokiński. Po zaciętej walce przegrali 1:2 i tym samym odpadli z dalszych gier. Ostatecznie zajęli miejsca 17-23. Zdecydowanie więcej szczęścia w losowaniu miała nasza druga para, która w pierwszym meczu spotkała się z 7 zespołem Wielkopolskim UPR i wygrała zdecydowanie 2:0. W drugim meczu spotkali się z pierwszą parą UAM Poznań i przegrali 0:2. To spowodowało, że spadli na prawą stronę i musieli zagrać więcej meczy , nie mogąc jednocześnie pozwolić sobie na kolejna porażkę. Kolejne spotkanie z PWSZ Konin 2 to wygrana 2:0 i awans do kolejnej rundy. Ponownie spotkali się z zespołem PWSZ ale nr 1.Kolejna wygrana 2:0 i cały czas szansa na awans do 8 Mistrzostw i tym samym do finału AMP. Trzeba było wygrać mecz z ZUT Szczecin 1 - zawodnikami Morza Szczecin. Ta przeszkoda niestety nie została pokonana i przegrana 0:2- ale ambitna postawa naszej młodej pary została zauważona przez innych zawodników i trenerów. W efekcie końcowym nasza reprezentacyjna para zajęła IX miejsce w klasyfikacji ogólnej i IV miejsce wśród Uniwersytetów. Do mistrzostw nasze pary przygotowywała mgr Joanna Kaczmarek.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ(18.0514)
W dniu 18.V.2014r nasza męska reprezentacja w siatkówce plażowej uczestniczyła w finale wojewódzkim Akademickich Mistrzostw Polski Pomorza i Kujaw.Organizatorem była Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz. Turniej rozgrywany był na obiektach KS Gwiazda Bydgoszcz.
Do turnieju zgłosiły się następujące uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy Bydgoszcz, CM UMK w Bydgoszczy , Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Łącznie wystartowało 16 par, które zostały rozlosowane wg systemu "brazylijskiego"
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie :
UMK I Michał Rowicki- Dawid Łapiak
UMK II Dominik Zieliński - Damian Gajewski
UMK III Kacper Krzewiński - Patryk Myśliński
Ostatecznie wszystkie 3 pary awansowały do 8 turniejowej. Najdalej awansowała para Rowicki Michał i Łapiak Dawid - zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając tym samym brązowy medal.
Następne dwie pary zajęły kolejno 5 i 6 miejsce.
Zaznaczyć należy, że w pierwszej 6 turnieju były 3 nasze pary ! Po jednej tylko  (z 3 zgłoszonych z każdej uczelni) z WSG, CM UMK, UKW. Teraz czekamy na informację o ilości awansujących par do półfinałów AMP, które odbędą 30.V-01.VI br w Pogorzelicy. Drużyny prowadzi i przygotowuje mgr Joanna Kaczmarek.

MIĘDZYWYDZIAŁOWE MISTRZOSTWA UMK(13.05.14)
Wydział Prawa i Administracji obronił tytuł Mistrza UMK !
Zakończyły się IX Międzywydziałowe Mistrzostwa UMK w piłce siatkowej mężczyzn pod Patronatem prorektora d/s Studenckich i Polityki Kadrowej prof. dr hab. Andrzeja Sokali. Tytuł Mistrza UMK po raz drugi wywalczyła reprezentacja Wydziału Prawa i Administracji! Drugie miejsce zajął zespół Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Trzecie przypadło w udziale Wydziałowi Politologii i Studiów Międzynarodowych. Ponadto zostali wybrani najlepsi zawodnicy Mistrzostw:
Najlepszym rozgrywającym - Patryk Doliński z WPiA
Najlepszym atakującym - Rafał Chojnacki z WPiSM
MVP Mistrzostw wybrano Adama Głowackiego z WPiA
Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy! Jak co roku nad całą imprezą czuwała opiekunka sekcji piłki siatkowej mężczyzn mgr Joanna Kaczmarek.

NOWOROCZNY TURNIEJ SIATKARSKI(07.01.14)
W dniu 6 stycznia odbył się Turniej Noworoczny, którego organizatorem był AZS UMK - piłka siatkowa mężczyzn, rozgrywany na obiektach UCS UMK. Do udziału zaproszono: Dragon Byczyna, CeDeKa Świecie, KS TiM Choroszcza, KS Chełmża oraz dwa zespoły gospodarzy. Turniej rozgrywano najpierw w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym" .
Następnie wg zajętych miejsc w grupach rozegrano mecze o miejsce 1A - 1B, 2A-2B, 3A-3B.
Ostateczna kolejność prezentuje się następująco:
I miejsce- KS Chełmża - lider III ligi woj. kujawsko - pomorskiego
II miejsce- KS TiM Choroszcza
III miejsce- AZS UMK Toruń II ( Banaszkiewicz, Pawłowski, Chojnacki, Suhak, Głowacki, Wiśniewski, Krzewiński, Kaźmierski)
IV miejsce- AZS UMK I (Doliński, Beciński, Kowalski, Zawada, Łapiak, Myśliński, Graczyk, Rowicki)
V miejsce- CeDeKa Świecie
VI miejsce- Dragon Byczyna
Ponadto wyróżniono trzech najlepszych zawodników turnieju :
Najlepszy rozgrywający- Przemysław Kierys - KS Chełmża
Najlepszym atakujący- Dawid Pawłowski - AZS UMK II
MVP - Rafał Gnatowski- KS TiM Choroszcza
Nagrody wręczał mgr Piotr Dobrolubow – p.o Przewodniczącego Rady UCS i kierownik zespołu sportowego UMK. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała jak zawsze mgr Joanna Kaczmarek- trenerka naszych zespołów.
Fundatorami nagród był AZS UMK, firma Flisak Sport, oraz Dynamic Metal i Torimpex Trade.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM(18.12.13)
Udany I Turniej w ramach AMPiK w piłce siatkowej mężczyzn! 18 grudnia nasza męska reprezentacja w piłce siatkowej udała się do Bydgoszczy na I Turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Do rozgrywek zgłosiło się 6 uczelni z naszego województwa: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, CM UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Bankowa Toruń oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mecze były rozgrywane systemem "każdym z każdym" wg tabeli Bergera. Nasi siatkarze spotkali się w pierwszym meczu z Wyższą Szkołą Gospodarki i wygrali w bardzo dobrym stylu 2:0 ( 25:18, 25:16) W drugim meczu doszło do derbów pomiędzy Wyższa Szkołą Bankową Toruń a AZS UMK. Wynik 2:0 (25:15, 25:14) dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pozostałe mecze zostaną rozegrane na II turnieju w styczniu. Do 1/2 finałów AMP, które odbędą się w kwietniu 2014 w Gdańsku, awansują 2 uczelnie.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Doliński, Dawid Pawłowski, Michał Kowalski, Mateusz Wiśniewski, Patryk Myśliński, Dawid Łapiak, Michał Rowicki, Rafał Chojnacki, Adam Głowacki, Kacper Krzewiński i Kamil Kaźmierski. Trenerem jest mgr Joanna Kaczmarek

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA JANIKOWA(17.12.13).
W dniu 15 grudnia nasz uczelniany zespół w ramach przygotowań do AMPiK, które odbędą się 18.12 w Bydgoszczy, uczestniczył w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Janikowo. W turnieju udział wzięli również : Volley Team Inowrocław I, Volley Team Inowrocław II, CDK Świecie, Dragon Byczyna. Nasz zespół ostatecznie zajął I miejsce, a najlepszym zawodnikiem w naszym zespole uznano Dawida Łapiaka, który odebrał nagrodę z rak Burmistrza Janikowa. Gratulujemy! Ekipę prowadzi mgr Joanna Kaczmarek.

III LIGA SIATKÓWKI MĘŻCZYZN(11.03.14)
Po rocznej absencji zespół  ponownie został zgłoszony do rozgrywek w III lidze w sezonie 2013/14.
Aktualnie reprezentację AZS UMK stanowią: Piotr Zawada- kapitan, Rafał Chojnacki, Patryk Doliński, Piotr Chyliński, Patryk Myśliński, Adam Głowacki, Dawid Łapiak, Michał Kowalski, Michał Rowicki- libero, Marcin Chmielewski, Kacper Krzewiński- libero, Oskar Banaszkiewicz, Mateusz Graczyk, Borys Suhak. Trenerem zespołu jest mgr Joanna Kaczmarek.
Terminarz rozgrywek III ligi:
Runda rewanżowa:
15.03.14 AZS UMK- KS Chełmża

Siatkarze AZS- UMK rozegrali 26.X.13r  pierwsze spotkanie w sezonie ligowym na wyjeździe z zespołem KS Stal Grudziądz, w barwach których wystąpili zawodnicy z przeszłością ligową oraz Piotr Gabrych, były reprezentant Polski i olimpijczyk. Niestety, mecz nie ułożył się  po Naszej myśli. Mimo waleczności nasi siatkarze musieli uznać wyższość zawodników z Grudziądza. Najwięcej punktów w meczu zdobył Mateusz Graczyk– 17.
KS Stal Grudziądz- AZS UMK Toruń 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 25:17)

W dniu 16 XI 2013 siatkarze AZS UMK wyjechali na mecz do Sępólna Krajeńskiego, aby rozegrać mecz drugiej kolejki  z zespołem MLKS. Już w dniu wyjazdu okazało się, ze nie będziemy mogli skorzystać z rozgrywającego- Oskara Banaszkiewicza, który zmagał się z grypa jelitową, przyjmujący Borys Suhak narzekał na ból pleców. Mimo to zawodnicy starali się dzielnie powalczyć, lecz podczas meczu- przy prowadzeniu 2:1 w setach - kontuzji barku doznał nasz przyjmujący Patryk Myśliński. Zmagająca się z pechem reprezentacja toruńskiego AZS UMK po ciężkim meczu uległa gospodarzom 2:3
Najczęściej punktującymi zawodnikami byli: Dawid Łapiak- 24 pkt, Piotr Zawada- 14 pkt, Michał Kowalski- 14 pkt, Patryk Myśliński- 12 pkt.
MLKS Sępólno Krajeńskie- AZS UMK Toruń 3:2 (25:21,22:25,23:25,25:22,15:11)

W dniu 23.11.13 roku w trzeciej kolejce III ligi siatkarzy toruński AZS uległ w starciu z zespołem z Nowego 0:3. Tym samym torunianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z jednym punktem na swoim koncie.
Nasi rywale mimo przebytej drogi lepiej rozpoczęli spotkanie, dzięki czemu mogli grać spokojniej, co było widoczne na boisku. Również stosunek dwóch pierwszych partii (do 17 i do 16) odzwierciedla to, co działo się w toruńskim Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK. W trzecim secie jednak Nasi reprezentanci poderwali się do walki, grali odważniej, jednak w ostatecznym rozrachunku musieli uznać wyższość rywali, którzy w przysłowiową godzinę z prysznicem rozprawili się z gospodarzami. Najczęściej punktującym zawodnikiem w naszej ekipie był atakujący, Piotr Chyliński, który zdobył 10 punktów. Następnie- Piotr Zawada i Dawid Łapiak– po 7 punktów oraz Patryk Myśliński– 6 pkt.

AZS UMK Toruń – REM-BUD Aktywni Nowe 0:3 ( 17:25, 16:25, 22:25)
AZS UMK Toruń : Piotr Zawada (7 pkt.), Mateusz Graczyk (1 pkt.), Michał Kowalski (4 pkt.), Dawid Łapiak (7 pkt.), Patryk Doliński, Patryk Myśliński (6 pkt.), Michał Rowicki (libero) oraz Oskar Banaszkiewicz (3 pkt.), Adam Głowacki (1 pkt.), Piotr Chyliński (10 pkt.), Borys Suhak (4 pkt.) Rafał Chojnacki.

Mecz  z LZS Jastrzębie w dniu 30.11.13r.rozpoczął się od wyrównanej walki obu zespołów. Początkowo torunianom udało się odskoczyć na dwa oczka (7:5), ale drużyna gości szybko doprowadziła do remisu. Ich dobra gra w bloku pozwoliła na wyjście na prowadzenie, i spokojną grę do końca seta, którego ostatecznie do 18 wygrała ekipa z Lipna.  Druga partia rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy (3:1), ale ponownie przewaga została zniwelowana przez Naszych przeciwników. Dalsza część seta należała już do podopiecznych Krzysztofa Stępki, podobnie jak i decydująca odsłona meczu.
AZS UMK Toruń – LZS Jastrzębie 0:3 (18:25, 17:25, 19:25)
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (1), Beciński (5), Zawada (7), Kowalski (5), Łapiak (6), Myśliński (3), Rowicki (libero) oraz Głowacki (4), Doliński, Chyliński (3), Krzewiński (libero).

Mimo wyniku mecz zdecydowanie mógł podobać się kibicom zebranym w hali w dniu 07.12.13r. Naszego zespołu nadal nie opuszczają kontuzje- tym razem z gry został wyłączony atakujący- Piotr Chyliński.
Dobrze w naszym wykonaniu wyglądała inauguracja pierwszej odsłony. Gospodarze jednak doprowadzili  do remisu i systematycznie powiększali swoje prowadzenie. Nasz zespół grał bardzo walecznie, jednak szale na swoją korzyść przechylili siatkarze Budowlanki. Początek drugiej partii to wyrównana gra obu zespołów, ale następne akcje rozstrzygnęły się na korzyść  przeciwników. Ich dobrą passę serią zagrywek przerwał rozgrywający AZS UMK- Oskar Banaszkiewicz, świetnie zagrali też środkowi. To jednak nie pomogło zniwelować wysokiego prowadzenia UKS-u, który ostatecznie wygrał 25:20. Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze. Naszym siatkarzom udało się jednak doprowadzić do remisu, a po chwili wyjść na prowadzenie. Niestety, nasi dzisiejsi przeciwnicy szybko przejęli inicjatywę i poprowadzili resztę seta pod swoje dyktando.

UKS Budowlanka Toruń - AZS UMK Toruń 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)

AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (3), Myśliński (4), Zawada (8), Graczyk (5), Łapiak (6), Kowalski (4) oraz Rowicki (libero) Beciński (3), Głowacki (1), Doliński, Krzewiński (libero)

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO NA NASZYM KONCIE!!
Nasi siatkarze pokonali 14.12.13 roku w meczu AMAN NTS Trójkę Nakło 3:1 (24:26, 25:22, 25:17, 26:24). Mecz od prowadzenia 2:0 rozpoczęli gospodarze, ale zniwelowali tę przewagę nasi rywale, a po chwili wyszli na prowadzenie (8:9). Toczyła się zacięta walka o punkty, jednak ostatecznie na przewagi seta wygrali goście z Nakła. W drugim secie siatkarze AZS-u pewnie prowadzili grę od początku partii, i utrzymywali 2-3 punktowe prowadzenie. To pozwoliło im na spokojniejszą grę i w efekcie zwycięstwo w tej odsłonie (25:22). Trzecia partia od początku była bardzo zacięta, oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero przy stanie 15:13 gospodarzom udało się odskoczyć punktowo od rywali i pewnie zwyciężyć również w tej partii - 25:17. Czwarta, i jak się później okazało ostatnia odsłona początkowo toczyła się pod dyktando gospodarzy, jednak siatkarze z Nakła nie złożyli broni i udało się im doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie (10:12). Sytuacja odwróciła się dopiero w końcówce seta, kiedy to po nerwowej wymianie akcji podopieczni Joanny Kaczmarek dogonili przeciwników, ostatecznie wygrali seta i całe spotkanie 3:1. Najwięcej punktów w Naszej ekipie zdobył Dawid Łapiak - 21 pkt.
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (5), Beciński (18), Zawada (18), Kowalski (5), Łapiak (21), Myśliński, (17) Rowicki (libero) oraz Głowacki.

Mecz z liderem tabeli w dniu 21.12.13 roku rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji obu zespołów, żadna z ekip nie była w stanie wypracować większej, niż jednopunktowej przewagi. W końcu udało się to naszym rywalom, którzy w końcówce seta prowadzili grę już pod swoje dyktando. Druga partia była bardzo podobna, choć już od stanu 6:8 dla przyjezdnych kontrolowali oni grę, i systematycznie powiększali dorobek punktowy, a w efekcie zwyciężyli również w tej partii. Trzecia odsłona od początku toczyła się po naszej myśli, i choć rywale zdołali zniwelować straty, to znakomita postawa kapitana AZS-u UMK, Piotra Zawady skutecznie wytrąciła ich z rytmu. Choć Chełmża podniosła się jeszcze do walki, to końcówka seta również należała do nas, podobnie jak i czwarta partia, w której też odskoczyliśmy rywalom. Niestety, tie-break był dominacją drużyny z Chełmży, która wyjechała z Torunia z dwoma punktami.
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (5), Beciński (24), Zawada (13), Kowalski (3), Łapiak (13), Myśliński (8), Rowicki (1)(libero) oraz Głowacki, Wiśniewski (1), Doliński (1)
AZS UMK Toruń – KS Chełmża 2:3 ( 19:25, 20:25, 25:21, 25:21 5:15)

Wygrana 3:2 z KS Stal Grudziądz (3 zespoł ligi) w dniu 11.01.14r. stała się faktem!!
Nawet Piotr Gabrych był bezsilny wobec blokujących AZS UMK! W dzisiejszym meczu zespół studencki pokazał charakter i prawdziwą wolę walki. Dobrze to spotkanie rozpoczęli goście, kontrolowali grę co dało efekty. Choć nasz zespół próbował jeszcze nadrobić straty w końcówce pierwszego seta, to ostatecznie  należał on do ekipy z Grudziądza. Przyjezdni pomyślnie rozpoczęli również drugiego seta (3:0), ale dzięki znakomitej grze w bloku naszym reprezentantom udało się wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca partii. Początek trzeciego seta również był wyrównany, ale ponownie gospodarzom udało się objąć prowadzenie i systematycznie powiększać przewagę do końca seta. Czwarta odsłona toczyła się bardzo podobnie, ale tym razem decydujące piłki kończyli siatkarze z Grudziądza. Od prowadzenia 2:0 tie-break'a zainaugurowali siatkarze AZS-u. Choć rywale zdołali zniwelować przewagę, to końcówka meczu należała już do podopiecznych Joanny Kaczmarek, którzy wygrali 15:8 i w całym spotkaniu 3:2.

Kolejny świetny mecz naszych siatkarzy! Toruński AZS pokonał w czterech setach zespół MLKS Krajna Sępólno i tym samym zainkasował komplet punktów. Początkowo mecz był dość wyrównany, jednak podopiecznym Joanny Kaczmarek udało się wyjść na prowadzenie (12:10) i dzięki skutecznej grze na siatce systematycznie je powiększać (25:16). Taki przebieg pierwszej partii zaowocował udaną inauguracją drugiej odsłony, w której gospodarze od początku kontrolowali przebieg gry. Dzięki skutecznej grze w bloku i dobrej zagrywce Nasi siatkarze powiększali przewagę i zdominowali przeciwnika. Trzeci set toczył się ze zmiennym szczęściem, jednak więcej spokoju zachowali nasi rywale. Choć gospodarze kilkakrotnie niwelowali przewagę przeciwnika to ostatecznie siatkarze z Sępólna Krajeńskiego mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii. Wyrównaną walką rozpoczął się również czwarty set, jednak więcej zimnej krwi zachowali nasi reprezentanci (13:8 16:8). Choć w końcówce seta goście usiłowali nadrobić straty, to ostatecznie szalę na swoją korzyść przechylili siatkarze AZS-u, zwyciężając 25:18, i w całym spotkaniu 3:1.
AZS UMK Toruń - MLKS Krajna Sępólno 3:1 (25:16, 25:10, 23:25, 25:18)
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (7), Suhak (14), Zawada (13), Graczyk (14), Kowalski (8), Łapiak (18), Rowicki (libero) oraz Myśliński (6), Głowacki (1), Chojnacki, Wiśniewski, Doliński.

Dobra passa AZS-u trwa!
Nasi siatkarze pokonali na wyjeździe REM-BUD Aktywni Nowe 3:1 (25:16, 25:18, 22:25, 25:19).
Spotkanie zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od prowadzenia 5:0. Dzięki skutecznej grze na siatce gospodarze nie byli w stanie zaszkodzić naszemu zespołowi, co w efekcie dało zwycięstwo do 16 w tej partii. Początek drugiej odsłony był wyrównany, ale od stanu 6:6 prym wiódł AZS, co udało się utrzymać do końca seta. Trzecia partia miała początkowo podobny przebieg, jednak po chwili ponownie byliśmy na prowadzeniu. Tym razem nasi przeciwnicy od razu wzięli się za odrabianie strat, a Nasze błędy ułatwiały im to zadanie. Ostatecznie triumfowała drużyna gospodarzy (25:22). Podbudowani zwycięstwem siatkarze z Nowego pewnie weszli w czwartego seta, ale akcja szybko zmieniła swój tor, w efekcie przechyliliśmy szalę na swoją korzyść, zwyciężając 25:19, i całe spotkanie 3:1.
REM - BUD Aktywni Nowe - AZS UMK Toruń 1:3 (16:25, 18:25, 25:22, 19:25)
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (6), Suhak (9), Zawada (16), Kowalski (11), Łapiak (18), Myśliński (15), Rowicki (1) (libero) oraz Doliński, Wiśniewski (1), Chojnacki (1), Głowacki (1), Krzewiński (libero)
 
Niestety, dzisiaj komplet punktów zostaje w Lipnie-22.02.14.
Mecz rozpoczął się po Naszej myśli, od prowadzenia 2:0. Z akcji na akcje sukcesywnie zwiększała się przewaga punktowa, choć gospodarze skutecznie to utrudniali, doprowadzając do remisu. Zacięta walka toczyła się do końca seta, w którym triumfowali siatkarze z Lipna, 25:23. Drugą partię korzystniej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili już 5:1, i konsekwentnie wiedli prym na boisku, co zaowocowało zwycięstwem również w tej odsłonie. W trzecim, i jak się później okazało ostatnim secie, gra toczyła się ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie w walce punkt za punkt lepsi okazali się Nasi rywale, zwyciężając 25:21 i 3:0 w całym spotkaniu.

LZS Jastrzębie - AZS UMK Toruń 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (4), Suhak (7), Zawada (8), Kowalski (6), Łapiak (5), Myśliński (3), Rowicki (libero) oraz Głowacki, Graczyk (4), Wiśniewski, Krzewiński (libero)

AZS UMK Toruń - UKS Budowlanka Toruń - 01/03/2014

 W derbach Torunia lepsi byli siatkarze UKS Budowlanki Toruń.

AZS UMK Toruń - UKS Budowlanka Toruń 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 18:25)

Spotkanie początkowo było bardzo zacięte, nie brakowało efektownych akcji po obu stronach siatki, co przekładało się również na wynik. Dobra gra w bloku pozwoliła Nam odskoczyć punktowo od rywali i ostatecznie zakończyć tę partię po swojej myśli. Równie udanie zainaugurowaliśmy drugą odsłonę. Dzięki skutecznej grze prowadziliśmy już 4:0, jednak kilka błędów własnych, które skrzętnie wykorzystali siatkarze Budowlanki, pozwoliły im na odrobienie strat. Choć walka toczyła się do końca seta, to na swoją korzyść rozstrzygnęli go Nasi rywale. Niesiony triumfem w poprzedniej odsłonie zespół UKS-u pomyślnie rozpoczął kolejnego seta i konsekwentnie zwiększając przewagę mógł pozwolić sobie na większą swobodę na boisku, co przełożyło się na końcowy wynik seta - 18:25. Od prowadzenia 2:0 rozpoczęliśmy czwartą partię, ale siatkarze Budowlanki szybko zniwelowali straty i wyszli na prowadzenie. Do stanu 7:7 toczyła się wyrównana walka, jednak kolejne akcje należały do Naszych rywali, którzy tym samym stosunkiem punktowym zakończyli seta, i zainkasowali komplet punktów.

AZS UMK Toruń - UKS Budowlanka Toruń 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 18:25)
AZS UMK Toruń : Banaszkiewicz (6), Beciński (12), Suhak (5), Zawada (13), Kowalski (7), Łapiak (4), Rowicki (libero) oraz Głowacki (10), Chojnacki, Doliński, Myśliński (8), Krzewiński (libero)

AMAN NTS Trójka Nakło - AZS UMK Toruń, 02/03/2014
Niestety, również mecz z AMAN-em nie zakończył się po Naszej myśli. Trzy punkty zostają w Nakle.
AMAN NTS Trójka Nakło - AZS UMK Toruń 3:1 ( 18:25, 25:20, 25:19, 25:20 )
AZS UMK Toruń : Głowacki (9), Kowalski (7), Łapiak (16), Wiśniewski (7), Doliński (6), Myśliński (6), Rowicki (libero) oraz Banaszkiewicz (1), Zawada (7), Chojnacki (1), Krzewiński (libero)

 

  DRUŻYNY PUNKTY MECZE SETY PUNKTY
Wyg. Przegr. Wyg. Przegr. Zdobyte Stracone
1 KS Chełmża 31 11 1 35 10 1037 828
2 LZS Jastrzębie 31 11 2 34 15 1148 1002
3 UKS Budowlanka Toruń 22 7 6 28 23 1146 1105
4 AMAN NTS Trójka Nakło 19 6 7 25 24 1089 1092
5 KS Stal Grudziądz 17 5 7 23 24 1022 1038
6 REM-BUD Aktywni Nowe 15 5 7 18 25 889 957
7 AZS UMK Toruń 13 4 9 19 32 1077 1142
8 MLKS Krajna Sępólno 2 1 11 6 35 761 1005

MISTRZOSTWA UMK W PIŁCE PLAŻOWEJ (27.0513).
Wiele emocji przyniósł pierwszy turniej podczas Plaży Gotyku 2013.
Na boiska przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu wybiegli studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Do zawodów zgłosiło się kilkanaście par zawodników, którzy na co dzień są studentami UMK. Większość duetów znała się bardzo dobrze, dlatego zapowiadała się ciekawa rywalizacja. Rzeczywiście od samego początku do końca zawodów można było poczuć prawdziwy przedsmak Pucharu Polski w siatkówce plażowej. Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Joanna Sobczak i Marta Wiśniewska. Drugie miejsce przypadło Aldonie Matuszewskiej i Zofii Tomickiej. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęły Paulina Kotłowska i Natalia Blonkowska.
Z kolei do turnieju panów zgłosiło się o wiele więcej chętnych. Bezkonkurencyjni byli Rafał Chojnacki i Kacper Krzewiński, którzy w finale pokonali Rafała Guzowskiego i Dominika Zielińskiego. Trzecie miejsce zajęli z kolei Paweł Domżalski i Bartłomiej Bielecki.
Puchary i nagrody wręczał Kierownik Zespołu Sportowego Uniwersyteckiego Centrum Sportowego - mgr Piotr Dobrolubow i organizatorka Mistrzostw- trener sekcji męskiej AZS UMK  mgr Joanna Kaczmarek.
 

XLIII TURNIEJ KOPERNIKAŃSKI(05.03.13)
Komunikat końcowy XLIII Turnieju o Puchary J. M. Rektora UMK Toruń w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn 01-03.03.2013 r.
Wyniki poszczególnych spotkań mężczyzn:
UMK- UAM    1 : 2                                   
KUL- UMCS   0 : 3
UG- UMK     3 : 0
UAM- UG     2 : 1  
UMK- UMCS   2 : 1
KUL- UG     0 : 3   
UMCS- UAM   3 : 0
UMK- KUL    2 : 1    
UAM- KUL    2 : 1
UMCS- UG    3 : 0
Wyniki poszczególnych spotkań kobiet:
UMK- UAM    2 : 1    
UMCS- UW    2 : 1   
KUL- UG     0 : 2    
UG- UW      2 : 0         
UMK- UMCS   2 : 1   
UMK- KUL    2 : 0  
UG- UMCS    1 : 2      
KUL- UAM    2 : 1
UMK- UG     0 : 2         
UMCS- UAM   0 : 2
KUL- UW     2 : 1        
UG- UAM     2 : 0          
UMK- UW     2 : 0      
KUL- UMCS   1 : 2      
UAM- UW     0 : 2  

Tabela końcowa kobiet:
1. UG Gdańsk         9 pkt (9:2)
2. UMK Toruń        9 pkt (8:4)
3. UMCS Lublin      8 pkt
4. KUL Lublin         7 pkt
5. UW Warszawa     6 pkt (4:8)
6. UAM Poznań       6 pkt (4:8)

Tabela końcowa mężczyzn:
1. UMCS Lublin     9 pkt
2. UG Gdańsk        8 pkt
3. UAM Poznań      6 pkt
4. UMK Toruń       5 pkt
5. KUL Lublin        2 pkt

Najlepsze zawodniczki w  ekipach: Filipiak Iga (UG), Szulc Olwia (UAM), Sikorska Agnieszka (UMK), Dobrzyńska Karolina (KUL), Bogusz Magdalena (UMCS), Sokolińska Barbara (UW).
Najlepsi zawodnicy: Urban Szymon (UMCS), Sagatowski Wojciech (UG), Doliński Patryk (UMK), Kowalczyk Mateusz (KUL), Kiersznicki Mateusz (UAM).
Organizatorzy w/w zawodnikom i zawodniczkom wręczyli nagrody rzeczowe. Trzy najlepsze drużyny kobiet i mężczyzn otrzymały puchary za miejsca a pozostałe pamiątki uczestnictwa w zawodach. Fundatorami nagród byli: J. M. Rektor UMK, Kierownictwo SWFiS, NSZZ "Solidarność" na UMK, Związek Nauczycielstwa Polskiego na UMK, Prezes AZS-UMK Toruń, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych „Bella”, Torimpex Trade oraz Kujawski Bank Spółdzielczy z Włocławka.

MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN(16.01.13)
W dniu 10 stycznia odbył się II i ostatni turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w pice siatkowej mężczyzn. Naszym siatkarzom przyszło się zmierzyć z zespołem Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy, która wystąpił w swoim najmocniejszym składzie z Marcinem Walińskim, R.Owczarzem i Bonisławskim, którzy na co dzień występują na parkietach Plus Ligi. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Po pierwszym secie, trochę stresującym - przegranym do 19 , podjęli ambitna walkę w secie drugim. Mało brakowało, aby zrobili niespodziankę. Drugi set przegrany, ale na przewagi 28:30. To świadczy o dużym potencjale drzemiącym w naszym zespole. Bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Łapiak, Patryk Doliński i Libero - Michał Rowicki. Pozostali również starali się im dorównać. Mecz zakończy się wynikiem 2:0 dla WSG.
Drugi mecz z zespołem UKW był dla nas meczem o wszystko. W składzie tej uczelni również byli zawodnicy z Młodej Ligi Delekty. Potrzebowaliśmy wygrać 2:0, aby awansować do 1/2 finału AMP. Grając pod presją dość łatwo wygraliśmy pierwszego seta do 18. W następnych setach było trudniej. Grając na przewagi przegrywamy do 23. Ponieważ już w tym momencie nasze szanse na awans zmalały do 0, w konsekwencji przegrywamy trzeci set do 13 i cały mecz 1:2.
Teraz przed nami przygotowania do tradycyjnego XLIII Turnieju Kopernikańskiego, który odbędzie się na naszych obiektach od 1 -3 marca 2013.
Skład zespołu UMK: Rafał Chojnacki, Patryk Doliński, Dawid Łapiak, Michał Kowalski, Damian Starszewski, Dawid Gumiński, Michał Rowicki, Patryk Myśliński, Piotr Chyliński, Adam Głowacki, Kacper Krzewiński, Marcin Chmielewski.
Trenerem zespołu jest mgr Joanna Kaczmarek.
Ostateczna kolejność:
1.Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy
2.Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy
3.Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy z Bydgoszczy
4.Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia
5.Wyższa Szkoła Bankowa z Torunia

MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN(17.12.12)
W dniu 14 grudnia 2012 r  odbył się I Turniej Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Gospodarzem był Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Do udziału zgłosiło się 5 uczelni, które wylosowały następujące nr do tabeli Bergera:
Nr 1 - Wyższa Szkoła Bankowa z Torunia  
Nr 2 - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy
Nr 3-  Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy z Bydgoszczy
Nr 4 - Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia
Nr 5- Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy
System gier „każdy z każdym”- każdy zespól zagrał po 2 spotkania, pozostałe rozegrane zostaną na II turnieju. Termin zostanie ustalony przez AZS OŚ Toruń.
Oto wyniki I turnieju:
UKW – WSG 0:2 (20:25,24:26)
UMK – UTP 0:2 (21 : 25, 22:25)
UTP – WSG  2:1 (25:22,22:25,21:19)
WSB – UKW 0:2 (9:25, 8:25)
UMK – WSB 2:0 (25:6,26:24)

Kolejność po I turnieju:
I miejsce –    UTP  4 pkt (4:1)
II miejsce –  WSG 3 pkt  (3:2)
III miejsce – UKW 3 pkt  (2:2) małe pkt 94:68 = 1,38
IV miejsce  - UMK 3 pkt  (2:2) małe pkt 94:80 = 1,17
V miejsce –  WSB 2 pkt   (0:4)

Trenerem zespołu UMK jest mgr Joanna Kaczmarek. Skład zespołu siatkarzy UMK :
Rafał Chojnacki (kapitan), Patryk Doliński, Piotr Chyliński, Dawid Gumiński, Dawid Łapiak,Patryk Myśliński, Michał Rowicki (libero), Adam Głowacki, Damian Starszewski, Marcin Chmielewski, Michał Kowalski i Kacper Krzewiński.

TURNIEJ SIATKARSKI (19.11.12)
W dniu 18 listopada 2012r na obiektach SWFiS UMK w Toruniu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn z okazji Święta Niepodległości. Udział wzięło 6 zespołów: KS Chełmża, MSPS Inowrocław, NTS Trójka Nakło, VOLLEY TEAM Inowrocław, AZS UMK  I  Toruń i AZS UMK  II Toruń.
Zostały one podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze do 2 wygranych setów systemem "każdy z każdym"
Następnie do półfinału awansowały po dwa pierwsze zespoły z każdej grupy. Do finału awansowali zwycięzcy pojedynków półfinałowych -KS Chełmża i Aman NTS Trójka Nakło. Natomiast o 3 miejsce grały zespoły pokonane w półfinałach, czyli AZS UMK II oraz Volley Team Inowrocław. Po zaciętych pojedynkach w obu przypadkach - miejsce I przypadło zespołowi Aman NTS Trójka Nakło, który zwyciężył w stosunku 2:1, a miejsce III przypadło zespołowi Volley Team Inowrocław, który pokonał AZS UMK również 2:1.
Ostateczna kolejność turnieju:
I miejsce- Aman NTS Trójka Nakło
II miejsce- KS Chełmża
III miejsce- Volley Team Inowrocław
IV miejsce- AZS UMK I
V miejsce- MSPS Inowrocław
VI miejsce- AZS UMK II
W każdym zespole zostali wybrani najlepsi zawodnicy, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Pensjonacik Złota Rybka. Puchar i nagrody wręczał Prezes AZS UMK dr Janusz Szatkowski. Sponsorami turnieju byli: AZS UMK Toruń, Pensjonat Złota Rybka oraz Torimpex Trade. Nad prawidłowym  przebiegiem turnieju  czuwała trener AZS UMK J.Kaczmarek.

MISTRZOSTWA UMK W PIŁCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN(18.06.12)
Pierwszym turniejem, jaki się odbył podczas tegorocznej Plaży Gotyku były IV Mistrzostwa UMK w Siatkówce Plażowej. Najlepszymi studentami okazali się Michał Rowicki i Adam Kanigowski. Turniej rozpoczął się chwilę po godz. 12. Od razu widać było naprawdę solidny poziom siatkówki plażowej. Nie brakowało efektownych ataków i obron. Co ważne, zawody podobały się kibicom, którzy już pierwszego dnia turniejowego Plaży Gotyku dopisali. W ostatecznym rozrachunku najlepsi okazali się Michał Rowicki i Adam Kanigowski. Drugie miejsce zajęli Radosław Wodziński/Michał Budka, którzy reprezentowali Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Na trzeciej pozycji uplasowali się Przemysław Kliś i Marek Witkowski. Z kolei miejsce poza podium przypadło parze Grodzicki/Jankiewicz.

MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM W PIŁCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN(31.05.12)
W dniu 13 maja br. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w siatkówce plażowej mężczyzn. Do udziału zgłosiło się 13 par z 5 uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika,  Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń, Wyższa Szkołą Gospodarki Bydgoszcz.
Klasyfikacja końcowa mistrzostw AMPiK mężczyzn:
I miejsce WSG 1 Bydgoszcz - Owczarz Łukasz / Marcin Waliński
II miejsce UTP 2 Bydgoszcz - Dariusz Bonisławski/Piotr Kołtuński
III miejsce UKW 2 Bydgoszcz - Tomasz Wołoszczuk/Tomasz Piniarski
IV miejsce WSG 3 Bydgoszcz - Bonisławski/Obermeler
V miejsce UTP 1 Bydgoszcz - Cyta Piotr/Cyta Przemysław
VI miejsce WSG 2 Bydgoszcz - Kozłowski/ Szopiński Rafał
VII miejsce UKW 1 Bydgoszcz - Górecki Michał/Wysokiński Karol
VIII miejsce CM UMK - Musierowicz Witold/Włodarczyk Marek
IX - XIII :Musierowicz/Włodarczyk CM UMK
           Polowczyk/Płomiński UKW 3
           Jasiński/Nowicki    UMK 1
           Rowicki/Kanigowski  UMK 2
           Domżalski/Bielecki  UMK 3
Ekipy UMK przygotowywała mgr Joanna Kaczmarek.

PÓŁFINAŁ AMP W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN(01.05.12)
Po zajęciu III miejsca w województwie nasi siatkarze zakwalifikowali się do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu. W rozgrywkach grupowych zmierzyliśmy się z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Poznańską oraz PWSZ Piła. Pierwszy mecz zagraliśmy z UG i po pierwszym dramatycznym secie, który zakończył się wynikiem 36:34 ulegliśmy rywalom 2:0. Kolejne mecze mimo walecznej i ambitnej postawy naszych zawodników zakończyły się na naszą niekorzyść. W meczu o miejsce zmierzyliśmy się z naszymi lokalnymi rywalami UTP Bydgoszcz. Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji. Mimo ambitnej postawy naszych reprezentantów mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla rywali. Ostatecznie zajęliśmy XIV lokatę i tym samym były to ostatnie halowe rozgrywki w sezonie 2011/2012. Skład zespołu: Bartłomiej Bielecki, Paweł Domżalski, Dominik Janik, Dawid Pawłowski, Piotr Chyliński, Rafał Chojnacki, Kamil Jasiński, Michał Rowicki (libero), Dawid Gumiński, Arek Lewandowski, Paweł Stelmaszyński, Kamil Kędzierski, Michał Nowicki (kapitan). Drużynę prowadzi mgr Joanna Kaczmarek.
Kolejność końcowa:
1.Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
2.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznań
3.Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Kalisz
4.Politechnika Poznańska Poznań
5.Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk
6.Uniwersytet Szczeciński
7.Uniwersytet Gdański
8.Politechnika Gdańska
9.Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Piła
10.Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
11.Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji Poznań
12.Akademia Wychowania Fizycznego Poznań
13.Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy Bydgoszcz
14.Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
15. Akademia Marynarki Wojennej Gdynia

IV MISTRZOSTWA UMK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN(01.05.12)
W ramach projektu Plaża Gotyku po raz IV organizowane są- na piaszczystych boiskach wysypanych na Rynku Nowomiejskim - Mistrzostwa UMK w siatkówce plażowej mężczyzn.
Termin; 6 czerwca 2012r (środa)
Odprawa techniczna: godz. 11,00
Rozpoczęcie spotkań: godz. 12,00
Wpisowe: w/g regulaminu, który znajduje się na stronie www.plazagotyku.pl
Zgłoszenia: do mgr Joanny Kaczmarek pok.103 w SWFiS lub mailowo kj@umk.pl do dnia 4 czerwca br.
Udział mogą wziąć zarówno studenci jak i pracownicy uczelni wszystkich ośrodków UMK zarówno z Torunia jak i z Bydgoszczy/CM/ czy z Grudziądza. Do weryfikacji potrzebna jest legitymacja studenta UMK lub /dla pracowników/ zaświadczenie z właściwego dziekanatu. Zapraszamy do super zabawy we wspaniałej scenerii Starego Miasta!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM. W P. SIATKOWEJ MĘŻCZYZN (19.01.12)
KOMUNIKAT KOŃCOWY AMPIK W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN
W dniu 16.01.2012 na obiektach WSG w Bydgoszczy odbył się drugi turniej w piłce siatkowej mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
Drużyny uczestniczące: UTP w Bydgoszczy, UKW w Bydgoszczy, UMK w Toruniu, WSB w Toruniu, WSZŚ w Tucholi, WSG w Bydgoszczy. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”.
Wyniki turnieju:
UKW : WSB 2:0 (25:12; 25:9)
WSG : UKW 2:1 (26:24; 21:25; 15:22)
WSZŚ : WSG 0:2 (14:25; 13:25)
WSZŚ : UTP 0:2 (16:25; 9:25)
WSB : UMK 0:2 (12:25; 18:25)
UMK : UTP 2:1 (25:20; 14:25; 15:12)
Wyniki końcowe Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw
1.UTP 9 pkt
2.WSG 9 pkt
3.UKW 7 pkt
4.UMK 7 pkt
5.WSB 6 pkt
6.WSZŚ5 pkt 
Drużynę UMK przygotowywała do turnieju mgr Joanna Kaczmarek.

III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN (27.02.12)
Zaczyna się nowy sezon w III lidze w piłce siatkowej mężczyzn.
W tym roku do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba 9 zespołów! Skład  AZS UMK w tym sezonie: kapitan

Copyright © 2009 - 2018 Akademicki Związek Sportowy